18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki powrót

Gabinety lekarskie będą znowu otwarte. Przygotowano projekt

09.02.2021  18:16
Adam Niedzielski otworzy gabinety lekarskie
Adam Niedzielski otworzy gabinety lekarskie Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział stopniowy powrót do stacjonarnych wizyt lekarskich. Już niebawem lekarze zrezygnują z teleporady u dzieci do lat 6 oraz seniorów powyżej 65. roku życia.

Adam Niedzielski w rozmowie z PAP poinformował, że teleporada nie będzie dostępna u dzieci oraz osób starszych.

W oparciu o nasze doświadczenia z czasu epidemii i wskazania ekspertów zdecydowałem, że teleporada nie będzie dopuszczalna dla dzieci do lat 6 i osób powyżej 65 lat. Wyjątkiem będzie teleporada związana przedłużeniem przyjmowanych leków czy wydaniem zlecenia na wyroby medyczne. Musimy szczególnie chronić dzieci i seniorów - poinformował szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia oznajmił, że nadużywanie teleporad może mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci i osób starszych. Mimo że większość lekarzy została już zaszczepiona, pozostali chorzy nadal będą leczeni za pośrednictwem telefonu.

Rząd łagodzi restrykcje

Rząd PiS poza otwarciem gabinetów lekarskich postanowił otworzyć kina, teatry, baseny i stoki narciarskie. Działalność wznowią także hotele. Warto zaznaczyć, że zniesione od 12 lutego obostrzenia, mogą ponownie powrócić już za 2 tygodnie.

O szybkim otwarciu biznesów zapomnieć mogą właściciele siłowni, klubów i restauracji. Wiele polskich firm niebawem ogłosi upadek.

logo Tu się dzieje