rząd ma plan

KIEDY OBOSTRZENIA W POLSCE? Będą utrudnienia dla niezaszczepionych

Emilia Waszczuk
20.09.2021  12:52
Minister zdrowia zdradza plany rządu na walkę z pandemią
Minister zdrowia zdradza plany rządu na walkę z pandemią Fot: Planeta.pl

Obostrzenia, zakazy i utrudnienia dla niezaszczepionych. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada zmiany w przepisach i w prawie.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał w poniedziałek konferencję prasową, na której informował o zaogniającej się sytuacji pandemicznej. Polityk potwierdził, że przyrost liczby nowych zakażeń jest coraz większy i jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się ponad 1000 nowych przypadków dziennie.

Polityk zachęcał do szczepienia się przeciw COVID-19 i ostrzegał - tam, gdzie procent wyszczepienia jest najniższy, tempo pandemii jest największe, a i obłożenie szpitali najwyższe. oznacza to, że właśnie tam możemy spodziewać się pierwszych jesiennych restrykcji. Kiedy miałoby to nastąpić?

Obostrzenia pandemiczne w Polsce

Adam Niedzielski nie chciał zdradzić szczegółów wprowadzania ograniczeń. twierdzi, że póki nie przekroczymy zakładanej przez rząd granicy tysiąca zakażeń, rozmowa na ten temat nie ma sensu. Potwierdził jednak, że Ministerstwo Zdrowia i premier mają już wypracowany wstępny plan działania.

Przyjęliśmy umowną granicę 1000 zakażeń dziennie, przed którą nie będziemy prowadzili dyskusji o obostrzeniach. To nie jest jeszcze czas na podejmowanie decyzji o wprowadzaniu obostrzeń - powiedział. - Mamy przygotowany model wprowadzania stref i restrykcji - dodał.

Polityk odniósł się też o doniesień o zmianach prawnych, które pozwolą pracodawcom sprawdzać, którzy pracownicy przyjęli szczepionkę przeciw COVID-19, a którzy nie, oraz o doniesieniach na temat selekcji studentów i zakazach wynajmowania niezaszczepionym pokoi w akademikach. Minister zdrowia potwierdził, że podobny projekt został zgłoszony radzie Ministrów i czeka na zatwierdzenie. być może jeszcze w tym miesiącu będzie on dyskutowany w Sejmie.

Czytaj także