18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WUM milczy

Afera szczepionkowa w Polsce: Wyciekły nowe fakty

07.01.2021  14:21
Afera szczepionkowa na WUM
Afera szczepionkowa na WUM Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Afera szczepionkowa w Polsce trwa w najlepsze. Tuż po tym, jak celebryci zaszczepili się poza ustaloną przez rząd kolejnością - na jaw wychodzą nowe fakty. Lekarz wyjawia prawdę na temat skali procederu.

Afera szczepionkowa w Polsce zelektryzowała cały kraj. Przypominamy, że grupa celebrytów zaszczepiła się natychmiast, mimo tego, że zgodnie z Narodowym Programem Szczepień - w pierwszej kolejności miało to przysługiwać najbardziej zagrożonej zakażeniem Covid-19 służbie zdrowia. 

Afera szczepionkowa - nowe fakty

Więcej o aferze szczepionkowej pisaliśmy tutaj. Teraz na jaw wychodzą nowe fakty, zdradzane przez służbę zdrowia powiązaną z WUM-em, od którego cała sprawa się zaczęła. Po ujawnieniu listy nazwisk zaszczepionych celebrytów - przychodzi czas na kolejne szczegóły afery.

Władze WUM wysłały nam pismo, w którym poinformowano o możliwości zaszczepienia się na COVID-19. Stwierdzono, że uczelnia dysponuje tysiącem dawek szczepionki. W piśmie była też mowa, żeby zapraszać znajomych i kolegów

– cytuje rozmowę z pracującym na WUM medykiem portal TVP INFO. Lekarz z oczywistych względów pragnie zachować anonimowość.

TVP INFO podaje także, że do szczepień, o których informował anonimowy lekarz - jednak nie doszło. Tymczasem drugi termin szczepień dla medyków miał mieć miejsce 5 stycznia o godz. 7 rano, ale władze uczelni poinformowały o jego odwołaniu z powodu braku szczepionki.

To wszystko składa się na obraz chaosu, jaki panuje w należącym do WUM Centrum Medycznym. Odwołana prezes Centrum Medycznego od dawna w środowisku słynęła z uczestnictwa i organizacji licznych spotkań towarzysko-celebryckich

– cytuje medyka portal TVP Info.
Po kontroli NFZ na WUMie wykryto wiele oczywistych nieprawidłowości związanych z akcją szczepień znanych osób. Tuż po wypłynięciu afery na światło dzienne, premier Mateusz Morawiecki wypowiedział słowa, które zmroziły zaszczepionym poza kolejnością krew w żyłach.

Czyżby miały być z tego wyciągnięte jakieś konsekwencje? 

Przeczytaj więcej
Komentarze