18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tajemnica żony prezydenta

Agata Duda przeżyła TRAUMĘ. Przez to milczy?

06.10.2021  21:33
Agata Duda przeżyła traumę
Agata Duda przeżyła traumę Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Agata Duda nigdy nie mówi o swoim życiu prywatnym. W ogóle słynie z tego, że mimo zajmowanego stanowiska i pełnionej funkcji — mówi niewiele. Czy to trauma z dzieciństwa tak wpłynęła na pierwszą damę?

Agata Duda to milcząca pierwsza dama. U boku swojego męża często się pokazuje, ale prawie nigdy nie zabiera głosu. Czy powodem tego są trudne przeżycia z dzieciństwa, które teraz wychodzą na jaw?

W biografii "Agata Kornhauser-Duda - Pierwsza Dama Rzeczypospolitej" napisanej przez Annę Nowak możemy znaleźć wiele informacji dotyczących życia osobistego oraz przeszłości żony prezydenta.

Agata Duda przeżyła TRAUMĘ

Najwięcej przykrości spotkało małą, kruchą i bardzo wrażliwą Agatę w okresie komunizmu w Polsce. Było to związane z jej tatą. Dziecko musiało niesamowicie przeżywać trudne wydarzenia, których do końca nie rozumiało.

Agata Duda pochodzi z tzn. "dobrego domu". Pierwsza dama jest córką poety, który pracował naukowo i intelektualnie. Kiedy w Polsce panowała komuna, wolność słowa nie istniała, a poezja mogła być traktowana jak przestępstwo.

Tato! Tato...! Milicja do ciebie! - zawołało skonsternowane dziecko, które stanęło jak skamieniałe w progu, przez co funkcjonariusze nie wiedzieli, czy przestawiać dziewczynkę i wejść, czy może czekać, aż samo ustąpi, dlatego stali cały czas w progu, co nie bardzo licowało z ich milicyjną godnością. - Agatko, przepuść panów! - zwrócił się do niej ojciec

- czytamy w książce. Milicja dała wtedy jej tacie piętnaście minut na zebranie swoich rzeczy. 

"Po pana przyszliśmy - odpowiedział jeden z nich. Wcale nie mieli ochoty wchodzić do środka." - widnieje w książce. 

Wyobrażacie sobie, co działo się wtedy w głowie małej dziewczynki? Może to właśnie powód jej milczenia w dorosłości...

Czytaj także
Przeczytaj więcej