18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre wieści

Rogalska nie żyje. Artystka walczyła z ciężką chorobą

11.08.2021  16:16
Artystka miała 46 lat
Artystka miała 46 lat Fot: Alina Vaska/Shutterstock

Agnieszka Rogalska nie żyje. Informację o śmierci fotografki przekazał burmistrz Wieliczki. 46-latka chorowała na białaczkę biofenotypową.

Agnieszka Rogalska nie żyje. Graficzka i fotografka została pożegnana przez Urząd Miasta Wieliczka.

Agnieszko, dzwonią telefony ze wszystkich stron... Co mam powiedzieć? Milczę, bo trudno wypowiedzieć słowo - napisał burmistrz Artur Kozioł.

Wzruszający wpis wspominający fotografkę opublikowali wieliccy urzędnicy. 46-latka cieszyła się dużym uznaniem wśród lokalnej społeczności.

Dziękujemy za życzliwość, uśmiech i WALKĘ do ostatnich chwil... Dziękujemy za pełną poświęcenia pracę dla mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka. W Twoich pięknych fotografiach zawsze będziemy widzieć Ciebie. Zaskoczeni tą smutną wiadomością łączymy się w bólu z Rodziną, córką Justyną, mężem Henrykiem i bliskimi - napisali urzędnicy.

Mieszkańcy Wieliczki wspominają Agnieszkę Rogalską jako wrażliwą, otwartą, dobrą i pomocną osobę.

Agnieszka Rogalska walczyła z białaczką

Artystka o chorobie dowiedziała się przypadkowo, podczas rutynowych badań. Od czerwca bliscy Agnieszki poszukiwali dawców szpiku.

Był to dla nas ogromny cios, ale mama ma jeszcze tyle rzeczy do zrobienia, więc traktujemy chorobę jako etap przejściowy - mówiła córka graficzki.

Do poszukiwań dawców szpiku przyłączyli się mieszkańcy oraz urzędnicy. Pod koniec lipca udało się zarejestrować 168 potencjalnych dawców, lecz mimo wsparcia lokalnej społeczności 46-latce nie udało się pomóc.

Czytaj także