18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Akcja ABW

Zamach w Polsce? Był uzbrojony jak na wojnę

Wojciech Kozicki
01.10.2020  10:04
Niemiecki terrorysta w Polsce? Groźny Jurgen zatrzymany
Niemiecki terrorysta w Polsce? Groźny Jurgen zatrzymany Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Zamach terrorystyczny w Polsce? Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) zatrzymała na terenie naszego kraju „Niemca o radykalnych poglądach”, który był uzbrojony w broń palną i materiały wybuchowe. Czy szykował atak i masakrę?

Sukces ABW! Obywatel Niemiec Jurgen K., który jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze terrorystycznym, został zatrzymany na terenie Polski. Jak podaje RMF FM, ma radykalne poglądy antysystemowe i popiera skrajnie prawicowe organizacje. Jedna z nich była aktywna w Polsce.

Terroryści w Polsce? Akcja ABW

Czy Niemiec chciał przeprowadzić atak terrorystyczny w Polsce? Jak ujawniają media, w jego miejscu pracy znaleziono ponad kilogram materiałów wybuchowych, amunicję, zapalnik oraz granat łzawiący.

Mężczyzna miał prezentować radykalne antysystemowe poglądy, wspierać skrajne prawicowe organizacje oraz aktywnie dzielić się tym wszystkim w mediach społecznościowych – pisze Interia.pl

Niebezpieczny Niemiec został zatrzymany przez ABW w Bydgoszczy przez tamtejszy oddział. U Jurgena K. zaistniało podejrzenie nielegalnego posiadania broni i materiałów wybuchowych. Wkrótce potwierdziło się, że u domniemanego terrorysty znaleziono dwie kostki trotylu ważące w sumie ponad kilogram.

Według ustaleń ABW mężczyzna mógł posiadać broń oraz materiały wybuchowe, dlatego czynności wobec niego prowadzone były przy udziale oddziału antyterrorystycznego, zespołu pirotechniczno-minerskiego, a także przy wsparciu mobilnego laboratorium Biura Badań Kryminalistycznych ABW – oświadczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. (Interia.pl)

Jurgen K. usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu na 3 miesiące. Może spędzić w więzieniu 8 lat. Służby zapowiadają, że w jego sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

 

Czytaj także