18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Terroryści w Europie

Al-Kaida grozi Polsce. Możliwe zamachy i ataki

Wojciech Kozicki
13.05.2021  12:38
Zamachy i ataki terrorystyczne w Europie. Polska zagrożona? Oficjalny komunikat polskiej policji
Zamachy i ataki terrorystyczne w Europie. Polska zagrożona? Oficjalny komunikat polskiej policji Fot: Planeta.pl

Al-Kaida wzywa, by przeprowadzać zamachy i ataki terrorystyczne w Europie. Organizacja terrorystyczna oferuje ogromne kwoty m.in. za ataki na policjantów. Mają to być akcje na terenie całej Europy, także w Polsce. Czy terroryści są realnym zagrożeniem dla Polaków?

Jak ostrzega Europejska Agencja Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX w notatce do państw Unii Europejskiej, Al-Kaida wzywa do ataków i zamachów terrorystycznych w Europie. TVP Info oraz Wirtualna Polska informują, że notatkę o potencjalnym zagrożeniu otrzymali policjanci w całym kraju. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka powiedział mediom publicznym, że „polskie służby wiedzą o zagrożeniu i podejmują odpowiednie działania”.

Zamachy i ataki terrorystyczne w Europie. Polska zagrożona?

Tvp.info podaje, że wezwanie do zamachów na policjantów pojawiło się w czasopiśmie "The Wolves of Manhattan Magazine" zbliżonym do Al-Kaidy. Hiszpańskie służby ostrzegają, że zamachowcy jako cel wskazują wszystkie formacje policyjne w Europie Zachodniej, oferując 60 tys. euro za zabicie policjanta jeśli jest chrześcijaninem, ateistą lub Żydem.

Sytuacja jest nam znana, podobnie jak i naszym zaprzyjaźnionym formacjom policyjnym w Europie, o czym informowały media zagraniczne. Oczywiście w związku z tym podejmowane są odpowiednie czynności, jednak ze względu właśnie na bezpieczeństwo naszych policjantów nie mogę wchodzić w szczegóły - oświadczył Mariusz Ciarka. (Tvp.info)

Ciarka nie chce ujawnić więcej informacji i wyjaśnia, że priorytetem jest bezpieczeństwo polskich policjantów, a im mniej szczegółów „w zakresie środków bezpieczeństwa, tym większe bezpieczeństwo możemy zagwarantować”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej