18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tak przekona Polaków?

Alkohol za szczepienie na COVID-19. Horban ujawnił nowy pomysł

15.01.2022  16:29
Alkohol za szczepienie przeciw COVID-19
Alkohol za szczepienie przeciw COVID-19 Fot: Piotr Molecki/East News

Profesor Andrzej Horban podzielił się nową receptą na zachęcenie Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Chce do tego celu wykorzystać alkohol. Działania te mogą być jednak nieskuteczne na Podlasiu.

Tuż przed weekendem organ doradczy premiera ds. COVID-19, czyli Rada Medyczna całkowicie się rozpadła. Rezygnację złożyło 13 z 17 jej członków na znak protestu przeciw działaniom rządu. Lekarze zaznaczali, że ich rekomendacje są najczęściej ignorowane, a PiS i tak robi co chce w walce z pandemią.

Sytuację w rozmowie z "Wirtualną Polską" skomentował prof. Andrzej Horban, przyznając, że rozumie decyzję swoich kolegów.

Mają prawo. Wydaje mi się, że dużą część opinii kolegów musiałbym podzielać - mówił Horban.

Szef Rady Medycznej uważa, że to frustracja rosnącą liczbą zakażeń i zmęczenie sprawiają, że "tak, a nie inaczej się zachowujemy".

Alkohol tylko dla zaszczepionych?

Profesor Andrzej Horban skomentował kanadyjski model nakłaniana do szczepień przeciw COVID-19. Kraj ten wprowadził prawo mówiące, że alkohol mogą kupować tylko i wyłącznie osoby zaszczepione.

Zakaz alkoholu zapewne skłoniłby część Polaków do zaszczepienia się. To mogłoby w Polsce przynieść pewien efekt - mówił lekarz.

Szef RM zwrócił jednak uwagę na Podlasie, gdzie jego zdaniem pomysł ten może się nie sprawdzić, ponieważ tam ludzie "znają sposoby jak omijać takie zakazy".