18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Rozdzierające słowa z Pałacu Prezydenckiego. Andrzej Duda w rozpaczy

16.09.2020  10:00
Rozdzierające słowa z Pałacu Prezydenckiego. Andrzej Duda w rozpaczy
Rozdzierające słowa z Pałacu Prezydenckiego. Andrzej Duda w rozpaczy Fot: New Africa/Shutterstock

Andrzej Duda na Twitterze pożegnał wybitnego człowieka. Nie żyje Bartłomiej Skrzyński. Dziennikarz i działacz społeczny miał zaledwie 41 lat w chwili śmierci. Nic dziwnego, że prezydent poddał się chwili refleksji.

Andrzej Duda na Twitterze, pięknymi słowami pożegnał Bartłomieja Skrzyńskiego. Mężczyzna był rzecznikiem ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia oraz dyrektorem biura "Wrocław Bez Barier". Odszedł w wieku zaledwie 41 lat.

O śmierci Bartłomieja Skrzyńskiego pierwszy poinformował prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. We wpisie w mediach społecznościowych zaznaczył, jak wiele zmarły po sobie pozostawił. 

Odszedł. Lecz dał nam dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Nim napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś jestem w stanie tylko: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię. Odszedł Bartek Skrzyński. Dla przyjaciół Skrzynia

- napisał prezydent miasta.

Andrzej Duda w rozdzierających słowach

Prezydent Polski Andrzej Duda również postanowił wypowiedzieć się w tej wyjątkowo smutnej chwili. Na Twitterze opublikował słowa, które niejednej wrażliwej jednostce poruszą serce. 

Bartłomiej Skrzyński od lat zmagał się z dystrofią mięśniową Duschenne'a. To najcięższa z chorób postępujących zaników mięśni. Można stwierdzić, że jego 41-letnie życie było rekordem i wielkim pokazem siły ducha. Wcześniej lekarze zgodnie twierdzili, że Skrzyński maksymalnie dożyje 25 lat. 

Pokazał wszystkim, co oznacza motywacja i chęć życia. Współczujemy najbliższym mężczyzny tej wielkiej straty. 

Przeczytaj więcej
Komentarze