18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dobre wieści!

Horban zapowiada luzowanie obostrzeń. Wkrótce otwarcie biznesów

Bartłomiej Ciepielewski
15.01.2021  11:23
Andrzej Horban wróży otwarcie wszystkiego
Andrzej Horban wróży otwarcie wszystkiego Fot: Mateusz Grochocki/East News

Doradca premiera Andrzej Horban przewiduje zbliżające się odmrażanie gospodarki. Według rządowych planów już niebawem swoją działalność wznowią wszystkie firmy, zamknięte w wyniku narodowej kwarantanny.

Rządowy ekspert Andrzej Horban podczas wywiadu w Radiu Zet poinformował, że niebawem czeka nas odmrażanie gospodarki. Konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków.

Zaszczepimy osoby starsze, utrzymamy zakażenia na tym samym poziomie, albo zaczną spadać, to będziemy wszystko powoli otwierać - poinformował specjalista.

Ostatnie miesiące wskazują jednak na to, że w rządowe deklaracje nie ma co wierzyć. Odmrożenie gospodarki może okazać się sytuacją chwilową, gdyż rząd ostrzega przed kolejną falą koronawirusa w marcu. Drugi rok walki z epidemią może być równie niepewny co poprzedni.

Andrzej Horban podał termin znoszenia obostrzeń

Zdaniem Andrzeja Horbana, przy optymistycznym scenariuszu rządowe restrykcje zostaną zniesione już w połowie lutego.

Zaczynamy już odmrażać – dzieci w klasach I-III wracają do szkoły. To jest pierwszy etap, zobaczymy, co będzie za chwileczkę - poinformował ekspert.

Kilka dni temu rząd zdecydował, że wprowadzone obostrzenia pandemiczne będą przedłużone do 31 stycznia. W czasie kwarantanny narodowej zamknięte pozostają między innymi galerie, siłownie, kina, teatry, a branża gastronomiczna może świadczyć usługi jedynie na wynos.

Czytaj także