18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykra wiadomość

Andrzej Szczytko nie żyje. Odszedł w wieku 65 lat

14.06.2021  08:01
Andrzej Szczytko odszedł w wieku 65 lat
Andrzej Szczytko odszedł w wieku 65 lat Fot: Nicvandum/Shutterstock

Portale filmpolski.pl oraz e-teatr.pl opublikowały smutny komunikat o śmierci 65-letniego Andrzeja Szczytki. Aktor występował w wielu polskich serialach takich jak między innymi "M jak miłość, "Na wspólnej" czy "Na dobre i na złe".

Andrzej Szczytko zmarł 11 czerwca w wieku 65 lat. Przyczyna śmierci aktora nie została ujawniona.

Odszedł Andrzej Szczytko. Aktor, reżyser. Bardzo smutno.  Śpij w spokoju Andrzeju - pożegnał swojego przyjaciela Wiktor Zborowski.

Aktor wystąpił w wielu kultowych polskich produkcjach, jednak widzowie najczęściej kojarzą go z seriali takich jak "Tajemnica twierdzy szyfrów", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" oraz "Prawo Agaty".

Andrzej Szczytko nie żyje

Andrzej Szczytko urodził się w Grajewie. Był aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem oraz pedagogiem. W 1978 roku ukończył naukę na wydziale aktorskim łódzkiego PWSFTViT. Dwa lata później został absolwentem Goodman School of Drama w Chicago.

Szcytko swoją przygodę z filmem rozpoczął w latach 80. Kilka lat później związał się z teatrem. Piastował między innymi stanowisko dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu oraz zarządzał nowojorskim Instytutem Sztuki Teatralnej.

Kariera Andrzeja Szczytki została doceniona między innymi przez ministra kultury, który w 2012 przyznał mu odznakę Zasłużonego dla Kultury Polskiej. Kilka lat później został odznaczony Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Czytaj także
Przeczytaj więcej