18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oszaleli?!

Antyszczepionkowcy napadli na szczepionkobus. "Jesteście zabójcami"

01.08.2021  15:31
Przeciwnicy szczepień zaatakowali autobus
Przeciwnicy szczepień zaatakowali autobus Fot: Twitter / Gdynia

Antyszczepionkowcy napadli na szczepionkobus stojący przy gdyńskim bulwarze. Kilkanaście osób otoczyło auto, wykrzykując hasła: "Jesteście dziećmi doktora Mengele", a także "Jesteście zabójcami". Rozsierdzonych wojowników rozpędziła policja.

Do niebezpiecznego incydentu doszło w sobotę przy gdyńskim bulwarze. Grupa antyszczepionkowców utrudniała pracę medykom, wykrzykując obraźliwe hasła. Zaniepokojeni lekarze wezwali na miejsce policję.

Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała "Jesteście zabójcami" oraz "Jesteście dziećmi doktora Mengele". Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją. W szczepionkobusie były prawie same kobiety i nie czuły się bezpiecznie. Dziewczyny wezwały policję, która przyjechała na miejsce i asystowała podczas naszej pracy. Normalnie mamy otwarte drzwi w szczepionkobusie, a tego dnia musiały być zamknięte, by nie było jakiegoś zagrożenia dla medyków i osób chętnych do szczepienia - przekazała Małgorzata Pisarewicz, rzeczniczka Szpitali Pomorskich.

Jak dodaje rzeczniczka, akcja przeciwników szczepień prawdopodobnie była wcześniej zaplanowana.

Zobacz także

Antyszczepionkowcy atakują medyków

Małgorzata Pisarewicz przyznaje, że to pierwsza tego typu próba zakłócenia pracy. Jednak wszystko wskazuje na to, że podczas kolejnych wyjazdów konieczna będzie asysta policji lub strażaków.

Miejsca, gdzie szczepimy nie są tajemnicą, bo upubliczniamy te informacje. W ten weekend szczepiliśmy jeszcze w Sierakowicach i Sulęczynie na Kaszubach, ale takich sytuacji nie było. Wcześniej informujemy policję i mamy asystę, jeśli jest taka potrzeba. Miejsc szczepień pomagają pilnować również strażacy. Staramy się, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie podczas szczepienia - dodaje rzeczniczka.

Gdyński szczepionkobus kursuje od lipca. Mieszkańcy oraz turyści mogą w nim wybrać szczepienie preparatem Pfizera lub Johnson&Johnson. Wizyta nie wymaga wcześniejszej rejestracji lub umawiania.

Zobacz także