18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kumulacja głupoty

Antyszczepionkowcy zniszczyli przystanek. „Wandalizm i tchórzostwo”

05.08.2021  11:00
Kolejny atak szurów
Kolejny atak szurów Fot: Krzysztof Balawejder / Facebook

Antyszczepionkowcy zniszczyli mur kościelny i wiatę przystankową, przy której stał "szczepciobus". Prezes MPK wyznaczył nagrodę za schwytanie wandali oraz przyznał, że takie wybryki jeszcze bardziej mobilizują go do działania.

Do kolejnego popisu głupoty i wandalizmu doszło we Wrocławiu. Na jednym z tamtejszych przystanków nabazgrano napis: "Bestiobus. Objawienie Św. Jana". Hasło nawiązuje do tak zwanego "szczepciobusu", czyli mobilnego punktu szczepień, który stanął przy tym przystanku.

Przeciwnicy szczepień atakują

Skandaliczny wyczyn antyszczepionkowców skomentował Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego MPK.

NIEszanowni antyszczepionkowcy. Każdy taki akt wandalizmu i tchórzostwa, jak ten z Leśnicy, jeszcze bardziej motywuje mnie i zespół do pracy przy szczepieniach przeciw COVID-19 - napisał Balawejder na Facebooku.

Krzysztof Balawejder poinformował, że kursy "szczepciobusa" zostaną wydłużone do 8 sierpnia. Za schwytanie przystankowego niszczyciela wyznaczono nagrodę w wysokości 4 tysięcy złotych.

Deklaruję, że każdy taki wybryk będzie automatycznie przedłużał służbę SZCZEPCIObusa o kolejne dwa dni (około 300 zaszczepionych extra). Wasze malunki na wiacie zapewniły nam w niedzielę rekordową frekwencję. Ciemnota zawsze na końcu przegra z faktami i rozumem - dodał prezes.

Przez pierwsze dni kursowania "szczepciobusa" zaszczepiono ponad 700 osób. Akcja została zorganizowana przez Miasto Wrocław, MPK Wrocław, dolnośląski NFZ, a także Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Czytaj także
Przeczytaj więcej