18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Na bogato!

Arcybiskup Głódź jest milionerem. Jego majątek robi wrażenie

19.07.2021  13:30
Arcybiskup śpi na pieniądzach?
Arcybiskup śpi na pieniądzach? Fot: KFP/REPORTER

Majątek abp. Sławoja Leszka Głódzia szacowany jest na 15 milionów złotych. Duchowny posiada między innymi budynki, stawy, a nawet lasy. Zdaniem metropolity wyliczenia przedstawione przez dziennikarzy Wirtualnej Polski są "naciągane".

Dziennikarze wp.pl dotarli do ksiąg wieczystych, z których wynika, że emerytowany arcybiskup jest właścicielem około 15 ha nieruchomości. Zalicza się do nich między innymi stawy, lasy i budynki.

Arcybiskup Głódź śpi na pieniądzach?

Jedną z najokazalszych posiadłości duchownego jest tak zwany "pałac Głódzia" o powierzchni 13 048 metrów kwadratowych. Wcześniej na terenie obiektu znajdowała się szkoła. Obecnie swoją działalność prowadzi tam ośrodek Caritasu. Co ciekawe, arcybiskup kupił ten budynek od gminy za jedynie 60 tysięcy złotych. Eksperci ocenili wartość tej posiadłości na około 6-8 milionów złotych.

Do Głódzia należy też gospodarstwo rolne, na którym znajduje się dom opieki, budynek gospodarczy i dom mieszkalny. Wartość całego terenu oszacowano na około 1,4 - 1,8 miliona złotych.

Jak informuje portal wp.pl, część nieruchomości, które prawdopodobnie są powiązane z "pałacem", przepisana jest na zmarłego członka rodziny arcybiskupa. Aktualnie na terenie o powierzchni 476 metrów kwadratowych mieszka i prowadzi sklep inny członek rodziny.

Arcybiskup Głódź mieszka w budynku znajdującym się kilka kilometrów od słynnego "pałacu". Znajduje się tam kolejne gospodarstwo wraz z budynkami gospodarczymi. W skład tych terenów wchodzi także pole i las. Łączną wartość obszaru oszacowano na 5 milionów złotych.

Wartość wszystkich nieruchomości duchownego wynosi około 15 milionów złotych. Według wyliczeń wp.pl abp. Głódź dostaje także atrakcyjną emeryturę w wysokości około 20 tysięcy złotych. Żyć nie umierać!