18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat duchownego

Arcybiskup w ciężkim stanie? "Powikłania pocovidowe"

09.05.2021  09:51
Arcybiskup Henryk Hoser w szpitalu
Arcybiskup Henryk Hoser w szpitalu Fot: Piotr Molecki/East News

Arcybiskup Henryk Hoser jakiś czas temu znalazł się w gronie zakażonych koronawirusem. Chociaż z choroby wyszedł, teraz doniesienia o jego stanie zdrowia dalej są niepokojące. Duchowny ponownie trafił do szpitala.

Arcybiskup Henryk Hoser trafił do szpitala, a pogłoski o jego stanie zdrowia są wyjątkowo niepokojące. Wiadomo, że w niedawnej przeszłości duchowny przechodził zakażenie koronawirusem, a teraz prawdopodobnie zmaga się z poważnymi "powikłaniami pocovidowymi".

O tym, że koronawirus jest ogromnie zdradliwy - przekonujemy się od wielu miesięcy. Nigdy nie wiadomo, jak Covid-19 przebiegnie u danej osoby, a nawet jeśli wszystko skończy się dobrze - to powikłania po zakażeniu mogą człowieka ponownie dobić. 

Arcybiskup Henryk Hoser w szpitalu

Być może tak właśnie stało się w przypadku arcybiskupa Hosera. Ksiądz po raz pierwszy był hospitalizowany 3 kwietnia właśnie z powodu zakażenia koronawirusem. Niestety, do zachorowania doszło już po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki firmy Pfizer, która jeszcze nie chroni przed zachorowaniem. Wtedy diecezja warszawsko-praska informowała o tym, że jego stan jest w pełni stabilny. Po trzech tygodniach wyszedł ze szpitala i wydawało się, że wraca do zdrowia.

Portal idziemy.pl pod koniec kwietnia informował, że misjonarz przebywał w Polsce u Pallotynów, bo - jak poinformował w rozmowie z KAI - towarzyszą mu pewne powikłania wymagające leczenia. Po powrocie do zdrowia miał powrócić do Medjugorie, gdzie pełniłby funkcję wizytatora apostolskiego. 

Niestety, 7 maja oficjalna strona Abp Henryka Hosera poinformowała, że duchowny ponownie znalazł się w szpitalu. Jego najbliżsi współpracownicy apelują do wiernych o modlitwę za Arcybiskupa.

Niestety, na skutek powikłań pocovidowych Ksiądz Arcybiskup ponownie znalazł się w szpitalu. Polecamy naszego Pasterza modlitwie, łącząc się z Nim w krzyżu cierpienia i choroby

- czytamy.

Planeta życzy zdrowia!

logo Tu się dzieje