18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyjątków nie będzie

Arcybiskup wydał stanowczy zakaz. Tysiące zrozpaczonych Par Młodych

23.02.2020  13:24
Arcybiskup wydał stanowczy zakaz. Tysiące zrozpaczonych Par Młodych
Arcybiskup wydał stanowczy zakaz. Tysiące zrozpaczonych Par Młodych Fot: EAST NEWS

Arcybiskup lubelski wydał stanowczy zakaz, który zasmuci wiele przyszłych Par Młodych. Pojawiły się poważne obostrzenia względem oprawy muzycznej ślubów. Koniec z ceremoniami zaplanowanymi zgodnie z marzeniami przyszłych nowożeńców. 

Arcybiskup lubelski mówi "dość". Nowożeńcy nie będą już mogli dobrać sobie utworów, które chcieliby usłyszeń na własnym ślubie. Takich kawałków jak kultowe "Hallelujah" Leonarda Cohena, nie usłyszymy już więcej na ceremoniach w tamtym regionie. 

Muzyka, która nie powstała na potrzeby kultu Bożego czy modlitwy, ale jako rozrywka, nie może być odgrywana na ślubach

- dokładnie taką decyzję podjął arcybiskup lubelski. 

Arcybiskup mówi "dość" muzyce popularnej na ślubach

Oświadczenie arcybiskupa zostało opublikowane na stronie internetowej lubelskiej kurii. Abp Stanisław Budzik przypomina, że kościół i ceremonie ślubne to nie jest miejsce na muzykę popularną, nawet, jeśli luźno wiąże się tematycznie z uroczystością.

Kościół ma prawo stać na straży własnej liturgii, oceniając teksty utworów pod względem teologicznym, jak też ich wartość artystyczną

- zaznacza rzecznik prasowy  archidiecezji lubelskiej, ksiądz Adam Jaszcz.

To jednak nie jedyne wytyczne lubelskiej kurii. Dodatkowe obostrzenia dotyczą instrumentów. Podczas liturgii mają wybrzmiewać przede wszystkim organy, nie ma miejsca na gitarę, saksofon, akordeon czy perkusję. O instrumentach elektronicznych możemy zapomnieć już trwale. 

Waszym zdaniem te decyzje są zasadne? 

Przeczytaj więcej
Komentarze