18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaczyna się wojna?

Atak na polską granicę! "Wykorzystują dzieci, mają granaty" [WIDEO]

Wojciech Kozicki
16.11.2021  17:06
Imigranci atakują polską granicę. Straż Grancizna odpowiera szturm
Imigranci atakują polską granicę. Straż Grancizna odpowiera szturm Fot: Ministerstwo Obrony Narodowej

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej, spełnia się czarny scenariusz. We wtorek w rejonie przejścia granicznego w Kuźnicy doszło do użycia siły i próby sforsowania granicy. MON publikuje szokujące nagrania wideo i podaje nowe informacje. Białoruskie służby wyposażyły imigrantów w granaty hukowe?

Na granicy z Białorusią coraz goręcej, imigranci próbują wedrzeć się siłą na terytorium Polski. We wtorek próbowali sforsować ogrodzenie w rejonie przejścia granicznego w Kuźnicy. Przed południem w stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej poleciały kamienie, a w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, ma pękniętą czaszkę. Tymczasem Polska podjęła już decyzję co zrobi z imigrantami, którzy znaleźli się w Polsce i wiadomo dokąd ich odeślemy.

Atak migrantów na przejściu granicznym w Kuźnicy. MON publikuje WIDEO

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało na Twitterze, że większość cudzoziemców, którzy zaatakowali granicę, to „młodzi i agresywni mężczyźni”. Opublikowano przy okazji nagranie wideo ze szturmu na granicę. Na udostępnionych filmach widać jak osoby w cywilnych ubraniach rzucały kamieniami gałęziami w Polaków. Polskie służby odpowiedziały armatkami wodnymi i gazem łzawiącym.

Niezależny białoruski portal informacyjny NEXTA pokazał nagranie wideo, na którym widać migrantów forsujących granicę przy użyciu metalowych elementów. Niektórzy ciskali w Polaków gałęziami.

Do aktywnych ataków na polską granicę wykorzystywane były dziś nawet dzieci. Niektóre z nich rzucały kamieniami w polskich żołnierzy i funkcjonariuszy oraz wykrzykiwały wrogie hasła pod adresem Polski – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

MON podaje, że migranci zostali wyposażeni przez białoruskie służby w granaty hukowe, którymi obrzucili polskich funkcjonariuszy. Wcześniej ujawniono informacje o „szkoleniach terrorystycznych”, które imigranci przeszli na Białorusi, by zaatakować Polskę.

Na nagraniach widać jak migranci w pewnym momencie zaczynają rzucać kamieniami w stronę polskich służb. Słychać też huk, zbliżony do strzałów. Najprawdopodobniej były to petardy, odpalone po białoruskiej stronie – relacjonuje rmf24.pl.

Agresja i atak na granicy z Białorusią [WIDEO]

Czytaj także