18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstyd

Atak neonazistów w Warszawie! Bili i gazowali ludzi, czcili Hitlera

23.12.2019  08:49
Atak neonazistów w Warszawie! Bili i gazowali ludzi, czcili Hitlera
Atak neonazistów w Warszawie! Bili i gazowali ludzi, czcili Hitlera Fot: Shutterstock/Facebook

Szokujący atak w samiutkim centrum Warszawy. Grupa mężczyzn zaatakowała wolontariuszy rozdających ciepłe posiłki. Krzyczeli, że kochają Hitlera, hajlowali w metrze.

Ścisłe centrum Warszawy - miasta doszczętnie zniszczonego w czasie II wojny światowej przez nazistów. 80 lat później na tak zwanej "patelni", tuż przy wejściu do metra, pojawia się grupa osiłków. Ubrani na czarno, część z ogolonymi na łyso głowami, sieją postrach. Krzyczą, że kochają Hitlera. Atakują ludzi.

Neonaziści z gazem

Do szokującego i przerażającego ataku neonazistów doszło w niedzielę wieczorem. Jak co tydzień, grupa wolontariuszy z "Food Not Bombs", rozdawała w centrum Warszawy posiłki osobom bezdomnym i ubogim. Wtedy na "patelnię" wbiegła grupa neonazistów. Zerwali plakat informujący o akcji, zaczęli wyzywać i bić ludzi, oraz rozprawiać o swoim idolu Hitlerze.

Chłopcy agresywnie mówili, że pomagamy nierobom i nieudacznikom, oraz że oni kochają wojnę i Hitlera (sic!), dlatego są przeciwni naszej akcji

- czytamy na Facebooku "Food Not Bombs"

Mężczyźni zaczepiali ludzi, kilka osób mieli wręcz pobić. Wolontariuszy zaatakowali... gazem.

Oblano nas gazem, poszarpano oraz zwyzywano - piszą wolontariusze. - Zaatakowani zostali również przypadkowi przechodnie. Pobity i zagazowany został mężczyzna, który zareagował na to, jak neonaziści zaczepiali ludzi i hajlowali w metrze.

Food Not Bombs apelują teraz do świadków, szukają kolejnych nagrań z ataku, mając nadzieję na zidentyfikowanie sprawców.

Nie damy się zastraszyć i dalej będziemy robić, co robimy! - piszą.

Czytaj także
Przeczytaj więcej