18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekcja życia za kratami?

Awantura na lekcji. Uczniowi grozi więzienie

Wojciech Kozicki
22.09.2019  15:24
Uczeń i atak na nauczyciela - dadzą mu lekcję w więzieniu?
Uczeń i atak na nauczyciela - dadzą mu lekcję w więzieniu? Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News - zdjęcie ilustracyjne

Uczniowie atakujący nauczycieli są bezkarni tylko teoretycznie, co udwodoniła ta awantura w szkole. Czy prawo wreszcie zaczęło działać? 19-latek może trafić za znieważenie pedagoga do więzienia.

Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy i atak ucznia na nauczyciela. Jak podaje Radio Poznań, 19-latek opluł pedagoga. Wcześniej zwracał się do niego per „ty” i używał wobec niego wulgaryzmów. Za naruszenie jego nietykalności cielesnej może dostać surową karę.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Koninie Aleksandra Marańda potwierdziła, że chłopak może trafić na rok do więzienia. Onet.pl pisze, że nastolatek  już w czerwcu ubiegłego roku został skreślony z listy uczniów, ale od tej decyzji odwołał się do Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i w końcu przywrócono mu status ucznia.

Mężczyźnie temu przedstawiono zarzut, o to, że 31 maja 2019 roku na terenie Zespołu Szkół Zawodowych podczas zajęć lekcyjnych, będąc wówczas uczniem kllc, w obecności innych uczniów, znieważył nauczyciela, który w czasie wykonywania obowiązków korzysta z ochrony jak funkcjonariusz publiczny – powiedziała Marańda. (Radio Poznań)