18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Remont g***o wart?

Ujawnili koszty naprawy Czajki. Coś tu śmierdzi...

Wojciech Kozicki
07.09.2020  15:38
Awaria Czajki - jakie będą koszty naprawy i ile potrwa naprawa?
Awaria Czajki - jakie będą koszty naprawy i ile potrwa naprawa? Fot: Jakub Kaminski/East News

Awaria Czajki w Warszawie wciąż zanieczyszcza Wisłę, od ponad tygodnia trwa potworny zrzut ścieków do rzeki. Wiadomo już ile będzie kosztowała naprawa Czajki i kolektora ściekowego. Ile potrwa naprawa? Ujawniono najnowsze informacje.

Oczyszczalnia ścieków Czajka dalej emituje potworne skażenie i zanieczyszczenie, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydaje się bezradny. Tymczasem wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński zapowiedział kiedy powstanie awaryjny rurociąg na moście pontonowym i jakie będą koszty naprawy Czajki.

Awaria Czajki - koszty, naprawa, skażenie

Awaria Czajki trwa, a Warszawa ma już plan usuwania usterki. Jak podaje Radio ZET, nieopodal Mostu Północnego powstanie awaryjny rurociąg, który tak jak rok temu, zbuduje wojsko pod nadzorem Ministerstwa Obrony. Praca potrwają 3 dni. Co więcej, most i kolektor uda się położyć w ok. 5 tygodni i wówczas ścieki przestaną płynąć do Wisły.

Jakie będę koszty budowy mostu pontonowego z awaryjnym rurociągiem, jak i generalnej naprawy przesyłu pod Wisłą? Trzaskowski znów utopi miliony złotych w ściekach. Soszyński twierdzi, że konkretna cena nie jest znana, ale na pewno będą to dziesiątki milionów złotych. Tymczasem media i eksperci zapowiadają, że realny koszt usuwania awarii Czajki może wynieść nawet pół miliarda złotych!

Na tym jednak koszty związane z Czajką się nie skończą. Eksperci ostrzegają, że może konieczna być budowa nowego rurociągu. Co gorsza, skażenie wody jest tak poważne, że gdy dotrze do Bałtyku, Unia Europejska może nałożyć na Polskę MAKABRYCZNE KARY FINANSOWE! MPWiK  zapewnia jednak, że woda nie jest skażona...

Czy kolejna naprawa Czajki pomoże? Eksperci ostrzegają, że łatanie dziur nic już nie da i spodziewać się należy kolejnej katastrofy. 

 

logo Tu się dzieje