18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kto maczał w tym palce?

Awaria Czajki - czy był zamach?

Wojciech Kozicki
07.09.2020  11:06
Awaria Czajki - kto odpowiada za wyciek ścieków?
Awaria Czajki - kto odpowiada za wyciek ścieków? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER, Piotr Molecki/East News

Awaria Czajki w Warszawie to sabotaż lub zamach terrorystyczny? Kto maczał palce w zrzucie ścieków? Śledczy przeprowadzili kontrolę w oczyszczalni ścieków Czajka i wiemy już, czy awaria kolektora doprowadzającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" to celowe działanie.

Oczyszczalnia ścieków Czajka w Warszawie znowu uległa awarii i od ponad tygodnia trwa potworny wyciek ścieków do Wisły i Bałtyku. Pojawiły się podejrzenia, że mógł to być atak terrorystyczny lub sabotaż, a Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie złożył zawiadomienie do prokuratury. Śledczy po kontroli rozwiali wątpliwości. Awaria Czajki to nie działanie celowe.

Awaria Czajki - zamach lub sabotaż?

Jak ujawnia „Rzeczpospolita”, prokuratura i policja dokonały oględzin zniszczonego tunelu. Nie znaleziono niczego co mogłoby świadczyć o celowym uszkodzeniu kanalizacji w Czajce.

W ubiegły czwartek śledczy na miejscu dokonali oględzin zniszczonej kanalizacji. Policjanci – w tym doświadczony pirotechnik – i dwaj prokuratorzy weszli do tunelu jednocześnie z dwóch stron – od strony lewobrzeżnej (ul. Farysa) oraz praskiej (Zakładu Świderska), posuwając się naprzód – pisze Polsat News.

Policyjny pirotechnik w rozmowie z „RP” powiedział, że nie ujawniono śladów osmoleń charakterystycznych dla użycia materiałów wybuchowych. Wyjaśnił, że niemożliwe jest również wpuszczenie ładunku wybuchowego do rury, bo system wychwytuje nawet drobne przedmioty.

Zagłosuj

Czy Trzaskowski powinien zostać odwołany z funkcji prezydenta Warszawy?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze