18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ktoś siedzi po uszy w...

Prokuratura bierze się za Czajkę. To koniec Trzaskowskiego?

Wojciech Kozicki
01.09.2020  18:11
Trzaskowski, Czajka i prokuratura - kto odpowie za wyciek ścieków w Warszawie?
Trzaskowski, Czajka i prokuratura - kto odpowie za wyciek ścieków w Warszawie? Fot: Piotr Molecki/East News

Awaria Czajki po raz kolejny stała się faktem. Jaka była jej przyczyna i kto jest winny? Za sprawę wzięła się Prokuratura Regionalna w Warszawie. Czy Rafał Trzaskowski jest umoczony w Czajce? Po awarii może być wielka afera w stolicy.

Awaria Czajki w Warszawie to totalna katastrofa – koszty naprawy i możliwe kary są makabryczne, konsekwencje dla środowiska POTWORNE. Na celowniku polityków i mediów znalazł się Rafał Trzaskowski, a eksperci biją na alarm, że zlekceważył ostrzeżenia sprzed kilku miesięcy mówiące o nadciągającej awarii. Niektórzy domagają się jego odwołania, ale na tym jego kłopoty mogą się nie skończyć, bo do akcji wkroczyła warszawska prokuratura.

Awaria Czajki i śledztwo prokuratury

Jak ujawnia Onet.pl, Prokuratura Regionalna w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników po awarii w oczyszczalni "Czajka". Służby badają również wątek sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Pojawiło się także podejrzenie, że przyczyna awarii Czajki to może być np. sabotaż lub zamach terrorystyczny, czego nie wyklucza sam Rafał Trzaskowski. Wcześniej o awarię oczyszczalni ścieków oskarżał m.in. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Śledztwo prowadzone jest również w kierunku "sprowadzenia w związku z eksploatacją instalacji działającej w ramach oczyszczalni Czajka niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób i mienia w wielkich rozmiarach w postaci zagrożenia epidemiologicznego i spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym lub zwierzęcym"

Trzaskowski odpowie za awarię oczyszczalni ścieków w Warszawie?

Na podstawie informacji medialnych prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie niedopełniania obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy publicznych zobowiązanych do prawidłowego nadzoru nad odbiorem ścieków – potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka.

W sprawie zostali już przesłuchani pierwsi świadkowie w związku z zawiadomieniem MPWiK do prokuratury.

Czy prokuratura weźmie w obroty Rafała Trzaskowskiego? Apelują o to tacy politycy jak np. poseł Janusz Kowalski (PiS, Solidarna Polska), żądając odwołania włodarza stolicy. Co więcej, w kwietniu prezes Wód Polskich Przemysław Daca pisał do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie stołecznej oczyszczalni i ostrzegał przed awarią Czajki i pytał o prace mające zapobiec awarii. Twierdził, że prezydent Warszawy zlekceważył jego pismo.

 

logo Tu się dzieje