18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co wypłynie?

CBA bierze się za Czajkę. Kontrola w ratuszu!

Wojciech Kozicki
10.09.2020  15:25
Awaria Czajki w Warszawie - ruszyła kontrola CBA
Awaria Czajki w Warszawie - ruszyła kontrola CBA Fot: Bartosz KRUPA/East News

Awaria Czajki wciąż nie została usunięta, a służby próbują ustalić jaka była przyczyna wycieku ścieków i awarii oczyszczalni w Warszawie. Tymczasem Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) weszło do warszawskiego ratusza.

Awaria Czajki – czyja to wina? Jak ujawnia Polsat News, CBA rozpoczęło kontrolę w Urzędzie m.st. Warszawy dotyczącą nadzoru władz Warszawy nad funkcjonowaniem przesyłu ścieków przez Wisłę do Oczyszczalni Ścieków "Czajka". Centralne Biuro Antykorupcyjne chce sprawdzić, „jakie działania zaradcze, mające na celu uniknięcie katastrofy ekologicznej, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku po awarii kolektorów w Warszawskiej Oczyszczalni Ścieków "Czajka", podjęły władze stolicy".

CBA, Czajka i kontrola w ratuszu w Warszawie

Funkcjonariusze CBA zjawili się w ratuszu w czwartek w godzinach porannych. Potwierdzono, że przybycie funkcjonariuszy do urzędu było zapowiedziane. Służby zwracają uwagę, że działania kontrolne w ratuszu nie mają charakteru śledczego. Są to działania niezwiązane ze śledztwem Prokuratury Regionalnej w Warszawie ws. niedopełnienia obowiązków służbowych przez urzędników po awarii w oczyszczalni "Czajka".

Deklarujemy pełną wolę współpracy, bo, tak jak mówiliśmy, nie mamy nic do ukrycia. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi dokumentami i będziemy je na prośbę służb udostępniać – powiedziała rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Czy Rafał Trzaskowski trzęsie portkami ze strachu? Przypominamy, że niektórzy politycy obwiniają go o awarię Czajki i domagają się, by prezydent Warszawy został odwołany.

 

Czytaj także