18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka awaria i katastrofa!

Apokalipsa w Warszawie i ewakuacja! Chmura pochłonęła miasto!

Wojciech Kozicki
11.12.2019  11:29
Awaria w Warszawie - zalania, ewakucja, problemy z wodą - zaczyna się apokalipsa?
Awaria w Warszawie - zalania, ewakucja, problemy z wodą - zaczyna się apokalipsa? Fot: Twitter/aRLETA zALEWSKA

Wielka awaria ciepłownicza w Warszawie! Całe miasto spowija gęsta chmura, a stolica wygląda jakby rozgrywała się w niej apokalipsa rodem z filmu „2012”! Służby podają nowe informacje – są utrudnienia w ruchu i zapada się ziemia, trwa ewakuacja kierowców!

Warszawa i przerażająca chmura pary spowijająca kolejne ulice! Jak podaje TVN24, pojawiają się doniesienia o spadku ciśnienia wody w całym mieście i „cała stolica odczuje skutki awarii”, która zaczęła się na ulicy Powsińskiej na Mokotowie.

Wawalove.wp.pl donosi, że doszło do awarii magistrali ciepłowniczej i rozszczelnienia instalacji. Ekipy techniczne i pogotowie ciepłownicze są już na miejscu i próbują usunąć awarię. Ok. godziny 13:00 będzie wiadomo, kiedy problem zostanie rozwiązany. Jak na razie pojawiają się doniesienia o "uszkodzeniach infrastruktury".

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powołał już sztab kryzysowy. Tymczasem warszawska straż pożarna dostaje zgłoszenia, że zalewane są garaże podziemne, piwnice i niższe poziomy niektórych budynków! Reporter TVN24 donosi, że pod asfaltem z powodu wycieku wody tworzy się obecnie potężny lej. Czy dojdzie do zapadnia się gruntu? W kliku miejscach już zarwały się chodniki.

Skąd bierze się tachmura pary? Wynika ona z różnicy temperatur, bo na zewnątrz jest ok. 0 stopni Celsjusza, a z rury wycieka gorąca woda. Rozlewisko wody może mieć nawet 600 metrów!

Warszawa i awaria – co się stało?

Około 9.45 otrzymaliśmy zgłoszenie o awarii ciepłowniczej przy skrzyżowaniu ulic Idzikowskiego i Gołkowskiej. Po przybyciu pierwszych zastępów, stwierdzono uszkodzoną rurę ciepłowniczą oraz wyciek gorącej wody z tej rury – powiedział Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej. (tvn24.pl)

Media podają, że wiele osób utknęło w autobusach i samochodach. Ostrzegamy, są utrudnienia w ruchu, tworzą się potężne korki od ulicy Powsińskiej aż po Most Siekierkowski. Policja stara się organizować objazdy i prowadzić ewakuację kierowców. Musi też pilnować, by ludzie nie podchodzili zbyt blisko miejsca zdarzenia.

Na terenie miasta występują zakłócenia w dostawie ciepłej wody i ogrzewania do budynków. Nie jest to brak dostaw, ale są to duże zakłócenia. Oznacza to obniżenie temperatury i ciśnienia wody – oświadczyał rzeczniczka spółki Veolia Aleksandra Żurada. („Wirtualna Polska”)

Awaria w Warszawie - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze