18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

coś tu śmierdzi

Terroryści w Warszawie?! AWARIA CZAJKI TO ZAMACH!

Emilia Waszczuk
01.09.2020  14:13
Awaria w oczyszczalni Czajka to sabotaż?
Awaria w oczyszczalni Czajka to sabotaż? Fot: Jakub Kaminski/East News

Szokujące zawiadomienie w prokuraturze. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji podejrzewa działanie terrorystyczne lub sabotaż w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie.

Niemal dokładnie rok po wielkiej awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie doszło do kolejnego wycieku. Nieczystości trafiły do Wisły, a o skażenie rzeki i problemy w przedsiębiorstwie oskarżany jest prezydent miasta stołecznego Rafał Trzaskowski. Już wiadomo przy okazji, że planowany na wrzesień start jego nowego ruchu politycznego "Nowa Solidarność" może mocno przesunąć się w czasie.

Jak to możliwe, że doszło do kolejnej awarii? Prezydent Rafał Trzaskowski wskazał potencjalnych winnych. Z kolei Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nabrało poważnych podejrzeń i poszło z nimi do prokuratury. Twierdzą, że w "Czajce" doszło do zamachu!

Sabotaż w oczyszczalni "Czajka"

MPWIK złożyło zawiadomienie w warszawskiej prokuraturze o podejrzeniu sabotażu lub innego działania o charakterze terrorystycznym. Skąd myśl o zamachu w "Czajce"? Okazuje się, że zaledwie dzień przed awarią w przedsiębiorstwie zakończyła się szczegółowa kontrola, która NIE WYKAZAŁA żadnych nieprawidłowości.

Kontrolę przeprowadzili specjaliści - w tym naukowcy z Politechniki Warszawskiej, przy udziale pracowników oczyszczalni i wykonawców. Przegląd wykazał, że wszystkie rurociągi są szczelne i bezpieczne.  - W najwyższym stopniu podejrzane jest rozszczelnienie - piszą w zawiadomieniu do prokuratury prawnicy MPWiK.

Zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jedną z możliwości, która mogła doprowadzić do awarii, jest sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym. W związku z powyższym wnosimy o natychmiastowe rozpoczęcie czynności wyjaśniających zdarzenie, zmierzające do zweryfikowania, czy do powyższej awarii nie doszło w wynik przestępstwa - czytamy.