18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiemy co się zepsuło!

Awaryjne lądowanie w Warszawie. Usterka samolotu

Wojciech Kozicki
19.07.2022  17:34
W Warszawie awaryjnie lądował Boeing 787 Dreamliner. Samolot miał awarię
W Warszawie awaryjnie lądował Boeing 787 Dreamliner. Samolot miał awarię Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Warszawa i chwile grozy na lotnisku Chopina. We wtorek 19 lipca nastąpiło awaryjne lądowanie samolotu Boieng 787 Dreamliner. Jaka była przyczyna awaryjnego lądowania w Warszawie? Polsat News ujawnia, że doszło do awarii samolotu pasażerskiego.

We wtorek o godz. 13:40 na lotnisku Chopina w Warszawie awaryjnie lądował Boeing 787 Dreamliner o znakach SP-LSB, wykonujący rejs LO6297 z Pragi na Zanzibar. Jak podaje Polsat News, przekierowano go na warszawskie lotnisko z powodu usterki. Wiadomo już, że doszło do awarii układu hamulcowego.

Awaryjne lądowanie samolotu w Warszawie. Nowe informacje

Lądowanie awaryjne odbyło się bezpiecznie w asyście służb lotniska i nikomu nic się nie stało. Pasażerowie będą musieli kontynuować podróż innym samolotem.

Pasażerowie będą kontynuować podróż innym egzemplarzem samolotu Boeing 787. Start zaplanowany jest na godz. 16:00. Maszyna przed wylądowaniem prawdopodobnie zrzuciła niewielką ilość paliwa w okolicach Grójca pod Warszawą – podaje Polsat News.

Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na biuro prasowe PLL LOT, maszyna została skierowana na lotnisko w Warszawie, ponieważ jest tu baza techniczna, w której można najszybciej naprawić usterkę.

Jeśli chodzi o lądowanie awaryjne na lotnisku Chopina, obsługa ma doświadczenie, ponieważ w Warszawie już kilka razy awaryjnie lądowały samoloty pasażerskie. Przykładowo, 20 stycznia 2022 roku  PLL LOT lecący do Dominikany musiał zawrócić na lotnisko Okęcie, po tym jak kilkadziesiąt minut po starcie w maszynę uderzył piorun.