18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest sposób

BĘDZIE SYLWESTER! Polacy wiedzą, jak obejść zakazy

23.12.2020  21:26
Sylwester w Zakopanem
Sylwester w Zakopanem Fot: Jacek Bodzak/REPORTER

Będzie Sylwester! Mimo obostrzeń i zakazu przemieszczania się górale wpadli na pomysł, jak obejść wszelkie reguły. Okazuje się, że można spokojnie i legalnie przenocować w hotelu, mimo panujących reguł.

Będzie Sylwester w Zakopanem! Chociaż hotele oficjalnie pozostają zamknięte i nie mogą przyjmować gości - górale poradzili sobie z rządowymi zakazami. Miejsc już nie ma - zakaz przemieszczania się to żadna przeszkoda dla pomysłowych Polaków.

Zakopane było zawsze jedną z najpopularniejszych destynacji na Sylwestera. To tam odbywał się "Sylwester Marzeń" z TVP i występowały największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a dodatkowo piękne okoliczności zimowej przyrody budowały w ludziach chęć do świętowania nadejścia Nowego Roku.

Będzie Sylwester w Zakopanem

Jak to możliwe, że nikt nie boi się wielotysięcznych kar i mandatów? Górale znaleźli prosty sposób na złamanie systemu. Właściciele górskich hoteli oferują pokoje i apartamenty ZA DARMO.

Przyjeżdżający na Sylwestra turyści muszą opłacić tylko... miejsce parkingowe. To dla odmiany nie jest nielegalne i nie wiąże się z łamaniem rządowych przepisów. Wychodzi na to, że górale żyjący głównie z turystyki nie zamierzają pozbawiać się dutków, kiedy rządzący wydają kolejne obostrzenia.

Mamy jeszcze jedno miejsce parkingowe, które kosztuje 2,5 tys. złotych i w ramach tego miejsca parkingowego nasi goście mogą za darmo skorzystać z apartamentu. Akurat mamy jeszcze wolny apartament nr 1 z widokiem na Giewont

- tłumaczył Wirtualnej Polsce jeden z przedsiębiorczych górali.

Zainteresowanie jest ogromne. Widać, że Polacy nie zamierzają potulnie siedzieć w domu - tylko co dalej z pandemią koronawirusa? Czy takie zachowanie, aby na pewno jest rozsądne? Śmiemy wątpić.