18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niebezpieczeństwo

Bałtyk grozy. GIS zamyka popularne kąpielisko

27.06.2020  20:51
Bałtyk grozy. GIS zamyka popularne kąpielisko
Bałtyk grozy. GIS zamyka popularne kąpielisko Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Bałtyk cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Niestety, nad polskim morzem nie jest bezpiecznie. Nie tylko z uwagi na koronawirusa. 

Bałtyk w tym roku przeżywa prawdziwe oblężenie. Turyści przybywają tłumnie nad polskie morze, nie zraża ich ani panująca tam drożyzna, ani trwająca wciąż pandemia koronawirusa w naszym kraju. 

Bałtyk grozy! Sinice atakują

Jakby tego było mało, nad chłodnymi wodami Bałtyku pojawiło się kolejne niebezpieczeństwo. Przypłynęły sinice, które mogą być ogromnie groźne dla zdrowia kąpiących się w chłodnych falach turystów. 

Odnotowano pierwszy zakwit sinic nad Bałtykiem

- alarmuje oficjalnie Główny Inspektorat Sanitarny.

Jednocześnie sanepid podjął natychmiastową decyzję o zamknięciu pierwszego w tym sezonie nadmorskiego kąpieliska. Nie tylko sinice stanowią zagrożenie, sama jakość wód w sąsiednich kąpieliskach również budzi zastrzeżenia. 

Plaża, która została zamknięta przez sanepid to Gdynia Śródmieście. Inne plaże z powodu zakwitu sinic również mogą zostać wkrótce zamknięte. 

Osoby, które będą miały z sinicami kontakt, mogą u siebie zaobserwować takie dolegliwości, jak: wysypka, swędzenie i łzawienie oczu, gorączka, wymioty i biegunka. Dolegliwości mogą pojawiać się od razu po wyjściu z wody, ale także po kilku dniach. 

Przeczytaj więcej
Komentarze