18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

I po urlopie

Bałtyk zalany koronawirusem. 50 osób na kwarantannie

24.06.2020  14:14
Bałtyk zalany koronawirusem. 50 osób na kwarantannie
Bałtyk zalany koronawirusem. 50 osób na kwarantannie Fot: Shutterstock

Bałtyk jest ulubioną, urlopową lokalizacją Polaków. Teraz, kiedy nie można wyjechać za granicę, wszyscy ruszyli w rodzime lokalizacje. Niestety, urlop w czasie pandemii jest ryzykowny. Aktualnie 50 osób przebywa na kwarantannie po tym, jak ktoś zakażony przyjechał na wczasy do Rewalu. 

Bałtyk od lat robi wakacyjną furorę. Polacy mocno kochają swoje chłodne morze i tłumnie wyruszają na urlopy. Aktualnie, kiedy wyjazd na wakacje za granice graniczy z cudem - morze Bałtyckie cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż normalnie.

Niestety, urlop w czasie pandemii jest zawsze kwestią ryzykowną, a ta trwa, mimo tego, że rząd tuż przed wyborami zdjął wszystkie obostrzenia. Przekonali się o tym na własnej skórze wczasowicze z Rewalu.

Bałtyk zalany koronawirusem

Około 50 osób zostało objętych kwarantanną w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu. U dwóch turystów "z południa Polski" potwierdzono bowiem koronawirusa. Zarażeni trafili już do szpitala w Szczecinie.

W poniedziałek do szpitala przy ulicy Arkońskiej trafiło starsze małżeństwo ze Śląska. Zostali przetransportowani z Rewala, ich stan jest dobry, przebywają na oddziale zakaźnym

- potwierdził w rozmowie z "Głosem Szczecińskim" Mateusz Iżakowski, rzecznik szpitala wojewódzkiego w Szczecinie.

Wszyscy objęci kwarantanną również będą przechodzić badania na obecność koronawirusa. 

Przeczytaj więcej
Komentarze