18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

katastrofa nadciąga?

"Bomba chemiczna" pod Lublinem! Niebezpieczne toksyny mogą zabić

Emilia Waszczuk
13.08.2020  16:26
Beczki z chemikaliami znalezione pod Lublinem
Beczki z chemikaliami znalezione pod Lublinem Fot: SvedOliver/Shutterstock

Na terenie kopalni piachu Osówka koło Pryszczowej Góry odkryto nielegalne składowisko odpadów chemicznych. To tysiące litrów niebezpiecznych dla życia ludzi substancji.

Policja i prokuratura poszukują ludzi odpowiedzialnych za zrzut niebezpiecznych odpadów chemicznych. Wyznaczono nawet nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych za pomoc w ustaleniu winnych, nikt jednak nie chce ułatwić śledztwa władzom. Tymczasem tysiące litrów niebezpiecznych substancji zagraża zdrowiu i życiu ludzi, może też być niebezpieczne dla środowiska.

Beczki z chemikaliami

O zbiornikach pełnych tajemniczej substancji śledczy wiedzą od listopada, gdy sprawę zgłoszono policji. Mimo to materiałem nikt się nie zajął - beczki nadal stoją w tym samym miejscu, część z nich zaczęła pękać i przeciekać. Zabezpieczono je jedynie czarną folią... Prokuratura Okręgowa w Lublinie nie potrafi wskazać, kto ma zająć się usunięciem niebezpiecznego materiału, nie wie też, jak długo potrwa śledztwo.

Toksyczne odpady zostały nielegalnie porzucone na terenie dawnej kopalni piachu w gminie Niemce. Miejsce to oddalone jest o kilometr od najbliższej drogi, w pobliżu nie ma żadnych zabudowań. - To ustronne miejsce, aby nocą wjechać, zrzucić śmierdzący ładunek, nawrócić i zniknąć, nawet tirem - mówi jeden z rozmówców "Dziennika Wschodniego".

Na terenie kopalni pozostawiono kilkanaście 1000-litrowych tanków z odpadami przemysłu chemicznego, farbiarskiego, lakierniczego czy motoryzacyjnego. Jak ostrzega prokuratura, stanowią one zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Przeczytaj więcej
Komentarze