18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaczyna się

Będą NOWE OBOSTRZENIA. Rekordy zachorowań niosą konsekwencje

Malwina Kossela
25.09.2020  14:44
Nowe obostrzenia w Polsce
Nowe obostrzenia w Polsce Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Nowe obostrzenia to już tylko kwestia czasu. Ostatnie rekordy dobowych zachorowań na koronawirusa nie pozostawiają wątpliwości - trzeba działać szybko.

Nowe obostrzenia w Polsce już za chwilę mogą stać się faktem. W marcu koronawirus zamknął nas z domach totalnie, natomiast już wkrótce historia może się powtórzyć. Druga fala pandemii COVID-19 uderza w nas z siłą tsunami.

Nowe obostrzenia to tylko kwestia czasu

Od kilku dni sytuacja jest szczególnie niepokojąca. W Polsce padają coraz to nowe rekordy zachorowań na COVID-19 - tylko dziś stwierdzono zakażenie koronawirusem u ponad 1500 osób! To niesamowicie dużo. Rządzący muszą zatem reagować.

Trwają gorące narady z lekarzami, specjalistami i farmaceutami, w jakim zakresie wprowadzić zalecenia, które chroniłyby nas przed zakażeniami

- mówił w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Resort ma również w planach wprowadzenie nowych obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych.

Politycy zapewniają, że ludzie najczęściej zakażają się na spotkaniach rodzinnych i towarzyskich. Lekarze są zdania, że taka sytuacja jest naturalną konsekwencją większej aktywności międzyludzkiej.

Przekonacie się państwo w przyszłym tygodniu. Każdy z nas może przewidywać, obserwując to, co się dzieje w innych państwach, choćby w Europie, jakie są wprowadzane restrykcje, raczej dotyczące większych zbiorowisk, tam, gdzie więcej osób się organizuje, gdzie się spotyka. To już minister Adam Niedzielski przedstawi

- mówił rzecznik resortu zdrowia.

Sposób walki z koronawirusem musi się zmienić bowiem inaczej ciężko nam sobie wyobrazić, jak trudna przyszłość jest przed nami. Oby reakcje ze strony władz nadeszły w porę - kolejny, zupełny lockdown mógłby być dla nas wszystkich za dużym obciążeniem.

Przeczytaj więcej
Komentarze