18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wow

Będą karać NAWET LUDZI W MASECZKACH? Stanowczy komunikat premiera

11.08.2020  15:48
Ważny komunikat Kancelarii Premiera
Ważny komunikat Kancelarii Premiera Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Nowy komunikat Kancelarii Premiera w sprawie epidemii i maseczek. Możemy spodziewać się kolejnych zmian w restrykcjach?

Epidemia koronawirusa SARS-COV-2 trwa w Polsce w najlepsze. Część powiatów została objęta dodatkowymi obostrzeniami, w tym nakazem noszenia maseczek także w przestrzeni otwartej. Istnieje nawet ryzyko rozciągnięcia owego rygoru na cały kraj. Od września z kolei każdy, kto nie będzie chciał maseczki na twarz założyć, będzie musiał przedstawić (w razie zatrzymania) specjalne zaświadczenie lekarskie.

Rząd bierze się za osoby, które nie przestrzegają obostrzeń antyepidemicznych. W poszczególnych miastach i powiatach ruszyły wzmożone kontrole policji i straży miejskiej. Mundurowi wyłapują delikwentów bez maseczek i wlepiają im srogie mandaty. Zdaje się, że pole ich działań może zostać poszerzone.

Komunikat Premiera

Jeszcze niedawno premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że koronawirus jest w odwrocie, jest tak samo bezpieczny/niebezpieczny jak inne choroby i właściwie nie ma czego się bać. Słowa te wypowiadał w tłumie, bez maseczki na twarzy, bez zachowanych odstępów.

Teraz zdaje się, że poglądy panu premierowi się diametralnie zmieniły, albo ktoś w końcu wytłumaczył mu, czym jest koronawirus i jakie niesie ze sobą zagrożenia. Skąd te wnioski? Na Twitterze Kancelarii Premiera pojawił się ważny komunikat na temat maseczek.

Dotyczy on nie tylko noszenia osłony na twarzy, ale też sposobu, w jaki to robimy. Kancelaria przypomina, by maseczki nosić i robić to prawidłowo - to znaczy dokładnie zasłaniać i usta, i nos. Maseczka noszona na brodzie lub osłaniająca jedynie usta nie spełnia swojego zadania.

Czy nowy komunikat KP oznacza, że od teraz policjanci (którym - co widać na licznych zdjęciach - też zdarza się złe maseczek noszenie) będą wyłapywać osoby nie tylko bez osłon, ale i z odsłoniętymi nosami? I czy społeczeństwo nauczy się w końcu, jak maseczki nosić?

My postulujemy jeszcze jedno - wyjaśnienie ludziom, jak maseczki użytkować i czego z nimi nie robić. Bo przecież jednorazowa osłonka noszona przez miesiąc lub szyta materiałowa maseczka, której nikt nie pierze, zupełnie nie spełnia swojego zadania.

Przeczytaj więcej
Komentarze