18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zagonią nas do pracy?

Będzie „1800+” dla seniorów i firm - już niedługo. Nowy projekt PiS

11.10.2022  11:07
1800+ dla emerytów i firm
1800+ dla emerytów i firm Fot: Marek BAZAK/East News

Rząd chce zachęcać do pracy osoby, które są w wieku emerytalnym i szykuje spore wsparcie finansowe. Jednak nie dla seniorów, ale dla firm, które starszych pracowników zatrudnią.

Wtorkowe wydanie dziennika „Fakt” donosi, że w rządzie toczą się prace nad projektem ustawy, który ma na celu większą aktywizację zawodową Polaków.

Jest to realizacja jednego z kamieni milowych, jakie znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy – czytamy w „Fakcie”.

Gazeta podkreśla, że jedna z propozycji dotyczy osób w wieku emerytalnym. - Zakłada dofinansowanie do zatrudnienia osób bezrobotnych, które osiągnęły wiek emerytalny, a jeszcze nie poszły na świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. I tak firma, która zdecyduje się taką osobę zatrudnić będzie mogła liczyć na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. najniższej pensji - zaznacza dziennik.

1800+, piękna sprawa

Jako że najniższa krajowa ma wynieść od 1 stycznia 3450 zł, a od lipca - 3600 zł, to oznacza, że firma dostanie od rządu nawet do 1800 zł miesięcznie za każdego pracownika.

Dofinansowanie przysługuje przez 2 lata (24 miesiące), lecz po okresie wypłaty tego wsparcia, firma będzie zmuszona utrzymać zatrudnienie seniora przez kolejny rok.

logo Tu się dzieje