18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Furia Polaków

Będzie... POWRÓT OBOSTRZEŃ. Cały kraj się wścieknie?

14.07.2021  20:09
Powrót obostrzeń
Powrót obostrzeń Fot: Shutterstock

Powrót obostrzeń w Polsce już wkrótce stanie się faktem? Rzecznik rządu zdradza, że niewystarczająca liczba zaszczepionych osób doprowadzi nas wszystkich do prawdziwej tragedii. Większość Polaków wpadnie w furię.

Na całym świecie rozprzestrzenia się groźny wariant Delta koronawirusa. Z tej przyczyny w niektórych lokalizacjach wracają nie tylko obostrzenia, ale nawet tak twarde zarządzenia jak godzina policyjna.

Niestety, niedługo Polska również może wrócić do trudnego dla wszystkich czasu lockdownu. Zdradził to rzecznik rządu, który jest zaniepokojony malejącą liczną osób, które chcą zaszczepić się przeciwko koronawirusowi — być może to właśnie oni ściągną obostrzenia na resztę społeczeństwa. 

Powrót obostrzeń w Polsce

We Francji szczepienie jest przepustką do normalnego życia, między innymi tylko osoby, które przyjęły odpowiedni preparat, mogą robić zakupy w galeriach handlowych lub zjeść w restauracji. Rzecznik rządu Piotr Muller został zapytany, czy u nas rozważa się podobne rozwiązania, by zachęcić Polaków do przyjęcia szczepionki. 

Takiej decyzji w tej chwili nie rozważamy, nie ma tego na stole, jeśli chodzi o dyskusję na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego

– odpowiedział.

Pewnie w parlamencie też będzie dyskusja na ten temat, jakie rozwiązanie wprowadzić, aby faktycznie zachęcić do większej liczby szczepień, bo bez większej liczby szczepień, powiedzmy sobie wprost, grozi nam IV fala i grozi nam wprowadzenie pewnych obostrzeń na jesień, jeżeli chodzi o poszczególne gałęzie gospodarki czy życia społecznego

– mówił dziennikarzom.

Oznacza to, że powrót do lockdownu dosłownie nad nami wisi. Z pewnością najbardziej zawiedzione takim stanem rzeczy będą osoby prowadzące swój własny biznes, które mogą przez to mieć niewyobrażalne straty. Podziękują niezaszczepionym? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej