18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne święto państwowe

Będzie nowy dzień WOLNY OD PRACY?!

05.07.2021  19:57
27 grudnia świętem państwowym?
27 grudnia świętem państwowym? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nowy dzień wolny od pracy wszyscy z pewnością przygarniemy z otwartymi ramionami. Kolejny projekt takiego wyjątkowego dnia przyniósł m.in. wielkopolski oddział IPN. Czy nasze marzenia się spełnią i dodatkowo odpoczniemy między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem?

Nowe święto państwowe miałoby przypadać na 27 grudnia. Dzięki temu w gorącym okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra moglibyśmy jeszcze trochę odetchnąć. Inicjatywa, którą podniósł m.in. wielkopolski oddział IPN, ma duże poparcie wśród obywateli. Czy to wystarczy, by dostać prezent od PiS-u?

Jak podaje PAP, już po wakacjach możemy z otwartymi ramionami powitać nowe święto państwowe. Ziści się to jednak dopiero po zebraniu przez pomysłodawców jak największej liczby podpisów pod tą inicjatywą.

Będzie nowe ŚWIĘTO PAŃSTWOWE?!

Jeśli się to uda, projekt następnie trafi do rozpatrzenia na biurko prezydenta, premiera, a także marszałka Sejmu i Senatu. Jak podkreślają władze IPN - ustanowienie nowego święta państwowego ma już ogromne poparcie. Nic dziwnego, kto nie chciałby nadprogramowego wolnego? 

Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym odzewem. Dotąd wpłynęło do nas ponad 200 deklaracji od osób indywidualnych i docierają do nas uchwały przekazane przez samorządy z regionu, uchwały rad pedagogicznych. Bardzo cieszymy się też z popierającego naszą inicjatywę stanowiska Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

- mówi w rozmowie z PAP Rafał Reczek, dyrektor poznańskiego oddziału IPN.

Warto podkreślić, że pomysłodawcom nie zależy na samym dniu wolnym od pracy, ale na upamiętnieniu zwycięstwa Wielkopolan w Powstaniu Wielkopolskim 1918-19. Aktualnie za wprowadzeniem kolejnego państwowego święta są m.in.: Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Fundacja Zakłady Kórnickie, Muzeum Narodowe w Poznaniu, wspomniany wcześniej poznański oddział IPN, Tow. Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, a także Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski.

Myślicie, że naprawdę mamy szansę na dodatkowe świętowanie we wspomnianym okresie roku? My trzymamy kciuki!