18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec epidemii?

Będzie złagodzenie obostrzeń. Wielkie zmiany w Polsce!

Wojciech Kozicki
17.07.2020  16:12
Polska wygrywa  z koronawirusem? Zdania polityków są podzielone
Polska wygrywa z koronawirusem? Zdania polityków są podzielone Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza, liczba chorych i zmarłych rośnie. Rząd PiS planuje jednak złagodzenie zakazów i obostrzeń. Jak wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów, Polacy poczują silny powiew wolności.

Polska wygrywa walkę z koronawirusem? Jak ujawnia Polsat News, rząd jest zadowolony z tego jak Polacy przestrzegają zasad sanitarnych. Planuje więc złagodzenie obostrzeń, a zmiany mają wejść w życie od 21 lipca, poza niektórymi przepisami, które ważne będą od 4 sierpnia.

Koronawirus i dystans społeczny

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Na targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc – ujawnia Polsat News.

Zgodnie z informacjami Polsat News, z projektu wynika, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 uczestników. Do limitu nie wliczają się osoby zajmują się obsługą i organizacją wydarzeń.

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach i w muszlach koncertowych – dodaje polsatnews.pl

Sam minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział w wywiadzie dla „Wirtualnej Polski”, że realne jest zwiększenia liczby kibiców na stadionach. Jednocześnie w wywiadach zapowiada, że jesienią uderzy w nas druga fala koronawirusa, choć jak zapewnia, drugi lockdown jest niemożliwy.

 

logo Tu się dzieje