18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mogą mieć kłopoty

Skandal w kościele. Książa uwięzili NIEWINNEGO chłopca. Na miejscu policja

Emilia Waszczuk
02.11.2019  14:33
Skandal w kościele. Książa uwięzili NIEWINNEGO chłopca. Na miejscu policja
Skandal w kościele. Książa uwięzili NIEWINNEGO chłopca. Na miejscu policja Fot: Pixabay

Szok w kościele w Bełchatowie. W czasie mszy świętej doszło do nieprzyjemnego incydentu. Księża uwięzili 13-letniego chłopca bo... wypluł hostię. Do dziecka wezwali policję.

Obraza uczuć religijnych to powód do wzywania policji? Można by się o to spierać, na pewno wątpliwości nie mieli księża z parafii NMP Matki Kościoła w Bełchatowie, którzy do kościoła wezwali policję.

Duchowni za przestępstwo uznali zachowanie zaledwie 13-letniego chłopca, który w czasie komunii świętej wyjął z ust hostię. Nastolatek tłumaczył, że zrobił to, bo rozbolał go ząb. To jednak nie przekonało księży.

Ci - jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych - mieli odizolować chłopca od rówieśników, straszyć policją i co dodatkowo szokujące, z jakichś powodów wypytywać o życie prywatne. 13-latek podobno kilka razy, bezskutecznie, próbował się im wyrwać.

Księża pozbawili wolności dziecko, bo w ich ocenie mogło dojść do "profanacji". Przedstawiają to w szczególny sposób: "wypluł pana Jezusa"

- czytamy na Facebooku. 

Księża "o niczym nie wiedzą"

Choć policja potwierdza, że została powiadomiona o "profanacji" w kościele i na wniosek księży pojawiła się na miejscu, duchowni twierdzą, że do niczego takiego nie doszło, ba, nie wiedzą nawet o incydencie z chłopcem. Dziennikarzom wp.pl oznajmili, że nie mają czasu rozmawiać.

Już wiadomo, że księża zgłaszający incydent zostali pouczeni przez policję. To jednak wcale nie musi oznaczać końca ich kłopotów. Pracownicy wspomnianego już OMZRiK sprawę postanowili przekazać do prokuratury. Powiadomią także Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka.

Przeczytaj więcej
Komentarze