18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niepokojące wieści

Wracała z Polakami z Wuhan, ma koronawirusa. Zaraziła naszych rodaków?

Emilia Waszczuk
04.02.2020  15:17
Wracała z Polakami z Wuhan, ma koronawirusa. Zaraziła naszych rodaków?
Wracała z Polakami z Wuhan, ma koronawirusa. Zaraziła naszych rodaków? Fot: Top Photo/Sipa USA/East News

Z Wuhan ewakuowano i sprowadzono do kraju 30 Polaków. Do Polski lecieli w grupie 250 osób z różnych krajów europejskich. Właśnie potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia zabójczym koronawirusem.

Trzydziestu Polaków ewakuowanych z Wuhan jest już w kraju. Wszyscy przeszli badania i czekają na wyniki laboratoryjne. To, czy któryś z naszych rodaków złapał niebezpiecznego koronawirusa, okaże się najwcześniej we wtorek wieczorem.

Wszyscy ewakuowani czują się dobrze, są pod opieką. W ciągu 24 godzin poinformujemy o wynikach testów

- powiedział wp.pl rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. 

Koronawirus na pokładzie

Niestety, okazuje się, że Polacy wracali z Chin samolotem w towarzystwie osoby zarażonej koronawirusem. To oznacza, że nawet jeśli nie byli wcześniej zarażeni, mogli złapać wirus w czasie podróży!

Dziewięć osób, które przybyły w niedzielę z Chin, przeszło szczegółowe badanie w szpitalu wojskowym w Neder-Over-Hembek. Testy wykazały, że jedna z nich jest zarażona koronawirusem

- poinformowała we wtorek rzeczniczka resortu zdrowia w Belgii.

Zarażona osoba to kobieta. Co ważne, całkiem jak trzydziestu Polaków, nie wykazuje żadnych objawów choroby! Belgijka jest pierwszą z 250 podróżujących razem osób, u której wykryto wirusa z Wuhan.

Nie ma żadnego powodu do niepokoju. Wszyscy Polacy czują się dobrze, są pod troskliwą opieką - uspokaja rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz. - W ciągu 24 godzin przekażemy państwu informacje dotyczące wyników badań - dodaje.

Przeczytaj więcej
Komentarze