18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Straszne

Skandaliczna pomyłka w szpitalu. Rodzina pacjenta zszokowana

30.11.2021  21:03
Szokująca pomyłka w polskim szpitalu
Szokująca pomyłka w polskim szpitalu Fot: Gorodenkoff/Shutterstock

Lekarz pracujący w jednym z bialskich szpitali popełnił fatalną pomyłkę. Po resuscytacji krążeniowo-oddechowej postanowił przekazać rodzinie zmarłego informację o śmierci. Wkrótce okazało się, że wybrał nieprawidłowy numer i złe wieści dotarły do bliskich innego, żyjącego pacjenta.

Do zdarzenia doszło 16 listopada w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. To właśnie tego dnia lekarz po nieudanej próbie ratowania życia popełnił błąd i informację o śmierci pacjenta, przekazał rodzinie żyjącej osoby.

Lekarz pomylił numery i zadzwonił do rodziny nie tej osoby, której powinien. Oczywiste jest, że ten ostatni powinien w przyszłości dochować  większej staranności. Na obrót sprawy być może miały wpływ emocje po bardzo ciężkiej resuscytacji - poinformowała rzeczniczka szpitala w rozmowie z TVN.

Rodzina bliskiego, do której zadzwoniono przez pomyłkę, została przeproszona przez lekarza oraz dyrekcję szpitala. Zastępca dyrektora placówki rozmawiał także z lekarzem odpowiedzialnym za fatalny błąd.

Rzecznik Praw Pacjenta żąda wyjaśnień

Rodzina nie złożyła zawiadomienia w tej sprawie, lecz pomyłką zainteresował się Rzecznik Praw Pacjenta.

Sprawa jest nam znana. Wystąpiliśmy do szpitala z prośbą o wyjaśnienia. Czekamy na odpowiedź - informuje Małgorzata Duda z biura RPP.

Można by rzec, że pomyłki zdarzają się najlepszym, lecz w pewnych zawodach mogą one wiązać się z fatalnymi konsekwencjami. Lekarz powinien zostać ukarany?