18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Łukaszenka straszy Polaków

Białoruś chce broni od Rosji. Grożą Polsce wojną!

Wojciech Kozicki
16.09.2020  18:59
Białoruś zaatakuje Polskę? Łukaszenka prosi Rosję o broń
Białoruś zaatakuje Polskę? Łukaszenka prosi Rosję o broń Fot: Laski Diffusion/East News

Zamieszki na Białorusi i prezydent Łukaszenka rozwścieczony jak szerszeń! Potwierdzono, że Białoruś poprosiła Rosję o nowe uzbrojenie i typy broni. Jednocześnie padły groźby użycia siły wobec Polski! Czeka nas nowa wojna w Europie?

Białoruś szykuje się na wojnę z Polskę? Białoruski minister ostrzegał, że jego kraj jest gotowy użyć siły wobec Polski i Litwy. Tymczasem prezydent Aleksandr Łukaszenka potwierdził, że Białoruś się zbroi i poprosił Rosję o nowe typy broni. Prośba padła na spotkaniu z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.

Białoruś chce wojny z Polską? Rosja da broń

Szojgu zaapelował do białoruskiego przywódcy o zintensyfikowanie przedsięwzięć w sferze wojskowej. Chce więcej manewrów wojskowych, narad i spotkań.

Oficjalnie rosyjska broń nie ma służyć do rozpętania wojny z krajami ościennymi. Łukaszenka twierdzi, że arsenał nowoczesnej broni z Rosji ma „wzmocnić bezpieczeństwo związkowe”.

Zewnętrzni "agresorzy" w ciągu ostatnich 10 lat przygotowywali plan działań przeciwko Białorusi, składający się z siedmiu etapów. Żeby od razu zdjąć wszystkie maski, należy ich nazwać. Na poziomie globalnych ośrodków są to przede wszystkim Stany Zjednoczone Ameryki, a konkretnie sieć ich fundacji wsparcia dla tzw. Demokracji – powiedział Łukaszenka. (Radio ZET)

Polska agresorem? Szokująca polityka Białorusi

Prezydent Białorusi zwrócił uwagę na kraje podległe USA w Europie i określił je jako agresorów. Do tego grona zaliczają się Polska, Litwa, Czechy i Ukraina. Polska jest natomiast „inkubatorem amerykańskich mediów”, który bierze udział w planie USA mającym doprowadzić do destabilizacji Białorusi. Nasze państwo oskarżył również o budowanie platformy dla alternatywnych władz Białorusi na wygnaniu.

Czytaj także