18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wojna?

Grożą Polsce wojną! Białoruś i "masowy rozlew krwi"

Wojciech Kozicki
15.09.2020  18:38
Białoruś wypowie Polsce wojnę? Są groźby!
Białoruś wypowie Polsce wojnę? Są groźby! Fot: ROBERT STACHNIK/REPORTER/East News

Protesty na Białorusi to jednak nie tylko problem Białorusinów. Prezydent Aleksandr Łukaszenka się nie cacka i jak podało białoruskie ministerstwo obrony, może zostać użyta siła wobec Polski. Czy grozi nam wojna z Białorusią?

Polska zostanie zaatakowana militarnie przez Białoruś? Białoruskie ministerstwo obrony ostrzega Polskę i Litwę, że w przypadku agresji zbrojnej spoza Białorusi, może zostać użyta siła na podstawie umów obowiązujących w ramach państwa związkowego Białorusi i Rosji oraz Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB). To już groźba wojny?

Wojna z Białorusią - Polska zostanie zaatakowana?

Jak podaje Radio ZET, dyrektor departamentu międzynarodowej współpracy wojskowej na Białorusi Generał Aleh Wojnau, jako źródła zagrożenia i destabilizacji wskazuje wzrost potencjału wojskowego NATO u granic Białorusi. Zwrócił również uwagę na działania Polski i Litwy oraz na rosnący potencjał bojowy przy białoruskiej granicy.

W Polsce, według Wojnaua, „niektórzy eksperci wojskowi mówią o rozważaniu możliwości siłowego wsparcia zmiany władzy na Białorusi i możliwym naruszeniu integralności terytorialnej państwa poprzez oddzielenie obwodu grodzieńskiego” – pisze radiozet.pl.

Wojnau uważa, że zewnętrzne siły podejmują próby destabilizacji jego kraju, a Polska ma udział w destrukcyjnych procesach. Podaje także, że Polska działa z  pozycji „centrum konsolidacji bezpieczeństwa w regionie”. "Polityka" pisze natomiast, że możliwy jest "masowy rozlew krwi", gdyby do akcji włączyły się wojska rosyjskie.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze