18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niepokojące informacje

Białoruś zwozi najemników? "Wyznaczeni do misji samobójczych"

01.12.2021  18:51
Niebezpiecznie na granicy
Niebezpiecznie na granicy Fot: Podlaska Policja/Twitter

Według nieoficjalnych doniesień na polsko-białoruską granicę zwożeni są specjalnie przeszkoleni obywatele Afganistanu. Osoby te będą wykorzystywane do różnych "akcji specjalnych", dzięki którym migranci mają przedostać się na terytorium naszego kraju.

"Fakt" informuje, że specjalnie przeszkoleni najemnicy mogą przeprowadzać akcje niszczenia polskich umocnień granicznych. Jak informuje rzecznik Stanisław Żaryn, część z nich to osoby po specjalnych szkoleniach.

Oni mogą być wyznaczeni do jednorazowych misji, być może niebezpiecznych. Nie ukrywam, że nawet samobójczych - mówił Waldemar Skrzypczak.

Jak dodaje rzecznik Stanisław Żaryn, część z prowokatorów to osoby po "rosyjskich kursach wojskowych i przeszkoleniu bojowym". Przed nami jeszcze wiele miesięcy migracyjnego kryzysu?

Białoruś szykuje kolejne prowokacje

Straż Graniczna informuje, że każdego dnia dochodzi do kolejnych prób niszczenia zabezpieczeń, znajdujących się na granicy. Wśród migrantów coraz częściej pojawiają się białoruscy funkcjonariusze, organizujący tak zwane "akcje specjalne".

W lesie zaobserwowaliśmy osoby, które prawdopodobnie czekały na zorganizowanie im przejścia przez ogrodzenie. Na widok naszych patroli te osoby i żołnierze wycofali się w głąb terytorium Białorusi - mówiła rzecznik SG ppor Anna Michalska.

W trakcie niszczenia znajdującego się na granicy ogrodzenia polscy żołnierze są oślepiani laserami oraz światłem stroboskopowym.

Czytaj także