18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Absolutny szaleniec"

Biebrzański Park Narodowy podpalony CELOWO? Nagroda za podpalacza!

Wojciech Kozicki
30.04.2020  10:03
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego - to robota podpalacza?
Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego - to robota podpalacza? Fot: fACEBOOK/SokolkaTV

Biebrzański Park Narodowy boleśnie ucierpiał. Strażacy walczyli z żywiołem prawie tydzień, ale pożar strawił 5 tys. hektarów bezcennego terenu. Jaka była przyczyna pożaru? Okazuje się, że winny tego piekła może być szalony podpalacz. Została wyznaczona wysoka nagroda za pomoc w jego złapaniu!

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego to „dzieło” podpalacza? Minister Środowiska Michał Woś w jednej ze stacji radiowych powiedział, że „grasował tam jakiś absolutny szaleniec” i mogło to być podpalenie.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym wybuchł w niedzielę 19 kwietnia. Spłonęło 5280 ha trzcinowisk, bagiennych łąk i lasów, co stanowi 9,5 % powierzchni tego największego w Polsce parku chronionego. Ucierpiały też zwierzęta. To ogromna strata dla natury – pisze „Super Express”.

Sprawą zajęła się prokuratura. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, ktoś prawdopodobnie wypalał trawy i nie opanował ognia. Śledczy nie wykluczają również celowego podpalenia parku narodowego.

Macie informacje kim może być podpalacz? Jeśli tak, możecie zgarnąć bardzo wysoką nagrodę. Dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego jest gotowy zapłacić 10 tys. złotych za jego wskazanie. Taką samą kwotę zaoferował Wójt Gminy Sztabin. Dorzuciły się też osoby prywatne i w ten sposób nagroda na wskazanie podpalacza wynosi obecnie 126 tys. złotych. Wiadomo, że 100 tys. z tej kwoty zaoferował anonimowy „pan z Gdyni”.

Pożar Biebrzańskiego Parku Narodowego [WIDEO]

Przeczytaj więcej
Komentarze