18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie chcą być towarem jak Świeżaki

Pracownicy Biedronki protestują. "To łamanie prawa"

Wojciech Kozicki
04.08.2022  15:46
Sklepy Biedronki owarte w niedziele niehandlowe? Praca w Biedronce może stanąć przez protest
Sklepy Biedronki owarte w niedziele niehandlowe? Praca w Biedronce może stanąć przez protest Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Sklepy Biedronka otwarte w niedzielę? Jeronimo Martins chce ominąć niedziele niehandlowe w 2022 roku, otwierając sklepy. Pracownicy Biedronki nie zgadzają się jednak z polityką firmy i grożą rozpoczęciem protestu. Logo Biedronki stanie się symbolem wyzysku, a hasło reklamowe "codziennie niskie ceny" zmieni się na "codziennie niskie oceny"? 

Nowe maskotki w Biedronce i Gang Bystrzaków, sklep Biedronki online… Jeronimo Martins w 2022 roku przygotowuje się na pasmo sukcesów? Jednak przychody i wyniki finansowe to nie wszystko, bo najważniejsi są pracownicy. Ci natomiast nie zgadzają się w planami firmy. Sklepy Biedronka otwarte w niedziele niehandlowe mogą doprowadzić nawet do protestów pracowników Biedronek. Nawet najlepsza oferta Biedronki i promocje nie pomogą, gdy zbuntuje się personel!

Sklepy Biedronka otwarte w niedzielę. Pracownicy zapowiadają protest

Jak podaje Money.pl, niektórzy pracownicy Biedronki mówią o „łamaniu prawa”. Są gotowi nawet przystąpić do protestu. Miałby polegać na tym, że pracownicy nie będą wykonywać pracy w niedziele niehandlowe.

Stanowczo sprzeciwiamy się pracy w niedziele niehandlowe. Jeżeli zarząd firmy JMP (Jeronimo Martins Polska – przyp. red.) postanowi otworzyć sklepy w niedziele ustawowo wolne od handlu, nasz zespół postanowi przystąpić do protestu– piszą pracownicy sklepów Biedronka. (Money.pl)

Biedronka i sklepy otwarte w niedziele niehandlowe. Będą wypożyczalnie książek?

Jakim sposobem Biedronka chce mieć sklepy otwarte w niedziele niehandlowe i objęte zakazem handlu? Nieoficjalnie mówi się, że Jeronimo Martins Polska stworzy w Biedronkach wypożyczalnie książek, a w sklepach pojawią się stojaki z książkami. Z tej oferty będą mogli skorzystać jedynie klienci posiadający kartę lojalnościową Moja Biedronka. Przy wypożyczeniu ma być pobierana kaucja w wysokości 3 zł. Będzie zwracana w formie vouchera przy zwrocie książki.

Biedronka uczy się od konkurencji. Wcześniej sklepy sieci Intermarche otworzyły w placówkach "kluby czytelnika" i wypożyczalnie rowerów.

Sama Biedronka na razie milczy, wciąż nie odpowiedziała na nasze pytania w sprawie otwarcia sklepów w niedziele, ale pracownicy informują, że już wiedzą, iż niektóre sklepy zostaną otwarte w najbliższy weekend, tj. 6 i 7 sierpnia – pisze Money.pl.

logo Tu się dzieje