18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

no ładnie

Biedronka latami okłamywała Polaków? Szokujące doniesienia

10.08.2020  19:33
Gigantyczna kara dla Biedronki. Okłamywali klientów
Gigantyczna kara dla Biedronki. Okłamywali klientów Fot: fotokop/shutterstock

Właściciele popularnej sieci Biedronka zostali ukarani gigantyczną grzywną. Powód? Przez lata okłamywali klientów i bogacili się ich kosztem.

Robicie zakupy w Biedronce? To jeden z najpopularniejszych dyskontów w Polsce, znany między innymi z niskich cen, ale też częstych promocji. Teraz do popularności Biedronki dołącza coś jeszcze - gigantyczna kara za oszustwo.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na Biedronkę i jej właścicieli - Jeronimo Martins Polska - gigantyczną grzywnę w wysokości 115 milionów złotych! Kara jest wynikiem wielu skarg konsumenckich na przestrzeni kilku ostatnich lat.

Okłamywali klientów?

Jak informuje UOKiK w oficjalnym komunikacie, klienci od kilku lat skarżyli się na złe oznaczanie cen produktów w sklepach, brak cen przy towarach i różnice między ceną na półce i ceną w kasie. Nieprawidłowościami na zlecenie Urzędu Kontroli zajęła się Inspekcja Handlowa. Udało się dowieść, że nieuczciwy proceder trwał w Biedronce co najmniej od 2016 roku.

Długotrwała praktyka spowodowała realne straty w portfelach konsumentów i bezpodstawne wzbogacenie się właściciela sieci ich kosztem. Dlatego zdecydowałem o nałożeniu na Jeronimo Martins Polska kary w wysokości 115 mln zł

- informuje prezes UOKiK Tomasz Chróstny.

Niedopuszczalne jest wprowadzanie konsumentów w błąd co do właściwej ceny towarów. W przypadku Biedronki klienci przez długi czas płacili najczęściej więcej, niż wynikało to z ceny na sklepowych półkach. Nie zawsze mieli nawet tego świadomość - mówi.

Przeczytaj więcej
Komentarze