18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Piękno polskiej przedsiębiorczości

Biedronka ominie zakaz handlu! Sklepy będą otwarte w niedziele

28.09.2022  14:55
Biedronka ominie zakaz handlu
Biedronka ominie zakaz handlu Fot: Marek BAZAK/East News

Wewnątrz niektórych sklepów Biedronki postawiono urządzenia, które pozwalają na zamówienie opasek telemedycznych. To nowy sposób na ominięcie zakazu handlu w niedzielę – Biedronki staną się placówkami medycznymi.

Spółka Teleopieka Medyczna ma wpisanych do rejestru 600 zakładów leczniczych – pokrywają się one z adresami sklepów Biedronki oraz z biurem warszawskim tej sieci. Obecność sklepów pod tym samym adresem co podmioty medyczne powinno teoretycznie umożliwić ich działanie nawet w dni wolne od handlu. Ustawa wyłącza bowiem spod zakazu sklepy, które znajdują się w zakładach leczniczych.

Ostrzegaliśmy od czerwca, że sklepy Biedronki staną się placówkami medycznymi, co będzie prowadziło do ominięcia zakazu handlu w niedziele

– powiedział w rozmowie z serwisem money.pl Piotr Adamczak, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska.

Kierownicy sklepów dostali telefon z centrali

Piotr Adamczak poinformował również, że kierownicy niektórych sklepów otrzymali polecenie skompletowania załogi do pracy w niedziele. Mają być gotowi do otwarcia lokali jako placówek medycznych.

W urządzeniach Teleopieki Medycznej będzie można kupić opaski firmy SiDLY. Klientów Biedronki czeka rabat – cena urządzenia będzie dla nich wynosić 599 zł zamiast 799 zł. Ponadto roczny abonament teleopieki wyniesie 33 zł, a nie 39,90 zł. Kto wie, może ktoś się skusi przy okazji niedzielnych zakupów.