18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Materiały wybuchowe!

Potężny wybuch w Polsce! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
14.01.2021  13:15
Wybuch w Bieruniu. Pracownik zakładu nie żyje
Wybuch w Bieruniu. Pracownik zakładu nie żyje Fot: Planeta.pl

Wielki wybuch w Bieruniu. Nastąpiła potężna eksplozja w zakładach produkujących materiały wybuchowe Nitroerg. Niestety, są już pierwsze potwierdzone informacje o ofiarach śmiertelnych.

Bieruń i potężny wybuch w zakładach produkujących materiały wybuchowe Nitroerg. Jak podaje RMF FM, na miejscu katastrofy było akurat dwóch przeszkolonych pracowników. Służby potwierdziły, że jeden trafił do szpitala, a drugi zmarł. Gazeta.pl podaje jednak, że ranne mogły zostać 2 osoby.

Bieruń i wybuch w zakładach pracy. Materiały wybuchowe!

Wybuch był potężny. Według relacji świadków, było go słychać w promieniu kilkunastu kilometrów, a niektórzy twierdzą, że siła wybuchu wybiła im szyby w oknach. Rzecznik komendy powiatowej straży pożarnej w Tychach Szczepan Komorowski powiedział mediom, że do eksplozji doszło na placu spalań, gdzie niszczy się półprodukty po materiałach wybuchowych.

Nitroerg to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego – pisze rmf24.pl.

Przedstawiciel Nitroerg w rozmowie z Wyborczą zapewnił,  że "nie ma żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców i środowiska naturalnego".

Przeczytaj więcej
Komentarze