18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe dane od Ministerstwa Zdrowia

Kolejni chorzy na wirusa w Polsce. Ta liczba szokuje!

Wojciech Kozicki
03.04.2020  10:05
Liczba chorych na SARS-CoV-2 wzrosła - nowe wyniki i dane
Liczba chorych na SARS-CoV-2 wzrosła - nowe wyniki i dane Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce atakuje z coraz większą siłą i spełnia się czarny scenariusz. Tak jak zapowiadał minister zdrowia Łukasz Szumowski, jest coraz gorzej i nadciąga „najgorszy moment”. Liczba zakażonych w Polsce znowu dramatycznie wzrosła.

Ministerstwo Zdrowia w piątek 3 kwietnia podało nowe i aktualne dane o koronawirusie w Polsce. Niestety, po raz kolejny liczba chorych wzrosła. Wykryto 203 nowe przypadki, a w sumie na SARS-CoV-2 zachorowało w naszym kraju już 3149 osób. Niestety, zmarły kolejne dwie osoby.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 80-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu oraz 87-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu. Obie miały choroby współistniejące. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 3149/59 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Kiedy koniec epidemii koronawirusa w Polsce? Minister Szumowski szczerze przyznał, że tego nie da się jeszcze określić Dopiero, gdy zachoruje kilka tysięcy osób, możliwe będą jakiekolwiek prognozy.

Gdy wejdziemy na poziom chorych wynoszący kilka tysięcy, będziemy mogli robić prognozy. Na razie krzywa rośnie, a ja nie chcę podawać niewiarygodnych danych - powiedział Szumowski na jednej z konferencji prasowych.

Czytaj także
Przeczytaj więcej