18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prosi o modlitwę

Biskup o wypadku pielgrzymów. Wśród rannych jest ksiądz

06.08.2022  18:06
Hierarchowie apelują o modlitwę w intencji pielgrzymów
Hierarchowie apelują o modlitwę w intencji pielgrzymów Fot: Jutarnji list/YouTube (screen)

Tragiczny wypadek polskich pielgrzymów w Chorwacji wstrząsnął całą Polską. Biskup prosi o modlitwę w intencji zmarłych, ciężko rannych i rannych. Wśród poszkodowanych znalazł się ksiądz.

Wypadek w Chorwacji wstrząsnął światem. Na miejscu zdarzenia, gdzie znajdował się rozbity autokar z polskimi pielgrzymami można było obserwować sceny jak z prawdziwego horroru. 

Przód autokaru został niemal całkowicie zniszczona, a pasażerowie z tylnych siedzeń mogą mówić o niewymownym szczęściu - w tamtej części autokar uchronił się przed najgorszymi skutkami wypadku. Niestety, tak czy siak wśród poszkodowanych jest wiele ofiar śmiertelnych, ciężko rannych i rannych. Z Polski spływają wyrazy współczucia i prośby o modlitwę.

Hierarchowie apelują o modlitwę w intencji pielgrzymów 

Hierarchowie kościelni reagują na wypadek z polskimi pielgrzymami w Chorwacji. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wezwał w niedzielę katolików w całej Polsce do modlitw za ofiar tragedii. Głos zabrały również parafie, z których pochodziły ofiary.

"Po rozmowie z duchownym wiemy, że pielgrzymi pochodzili z różnych stron Polski. Wśród nich było 10-12 osób z diecezji włocławskiej. Nie wszyscy przeżyli wypadek" - napisała na Facebooku w oświadczeniu Diecezja Włocławska.

Poinformowany o tragedii biskup włocławski Krzysztof Wętkowski składa wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Wszystkich poszkodowanych pielgrzymów oraz ich rodziny otacza modlitwą

- dodano.

Ksiądz, który był z wiernymi na tej pielgrzymce również jest poszkodowany i ranny. Dochodzi do siebie, jednocześnie informując Polaków o skali wypadku autokaru w Chorwacji. Miejmy nadzieję, że śmierć nie zabierze już nikogo więcej z osób uczestniczących w dramacie.