18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie polskie Wuhan?

Możliwa blokada Śląska! Fala koronawirusa uderza!

Wojciech Kozicki
11.05.2020  13:08
Koronawirus na Śląsku - będzie blokada?
Koronawirus na Śląsku - będzie blokada? Fot: MAREK BEREZOWSKI/REPORTER/East News

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski podkreślił jak ważne dla całej Polski jest zatrzymanie koronawirusa na Śląsku. Czy rząd zdecyduje się na krok ostateczny i zamknie całe województwo śląskie? Taka opcja jest podobno rozważana.

Górnicy chorzy na koronawirusa i złe wiadomości dla całego kraju. Jeśli na Śląsku wybuchnie potężne ognisko SARS-CoV-2, wirus znowu rozszaleje się w Polsce. Sytuacja jest dramatyczna, bo jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek 11 kwietnia, nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce dotyczą aż 142 osób z województwa śląskiego.

Koronawirus na Śląsku - epidemia z kopalni

Prognozy nie są optymistyczne. „Dziennik Zachodni” przewiduje 200-400 zakażonych wykrywanych z każdego etapu pobierania wymazów u pracowników kopalń. To może zmusić służby do drastycznego działania.

Dalszy rozwój epidemii koronawirusa na Śląsku może prowadzić do zamknięcia całego województwa śląskiego. W ''Dzienniku Zachodnim'' czytamy, że rząd bierze takie rozwiązanie pod uwagę, ale żadne ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte – pisze Radio ZET.

Blokada Śląska?

„Dziennik Zachodni", powołując się na anonimowe źródło, ujawnia, że decyzja zapadnie w tym tygodniu. Rząd może zdecydować się na blokadę Śląska, by uratować resztę kraju przez nową falą koronawirusa.

Ogniska zachorowań na Śląsku to w tej chwili główny powód do obaw w związku z epidemią koronawirusa. Poprosiłem wiceministra Kraskę, by był dziś obecny na sztabie kryzysowym w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Czekamy na badania wszystkie. Wtedy podejmiemy decyzję, czy Śląsk będzie troche później niż inne województwa odmrażany - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej